Yozgat’ta yüksek katlara müdahale edecek tek itfaiye aracı Sorgun’da

Ekleyen admin on Tem 7th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, yüksek katlara müdahale edecek tek itfaiye aracının kendilerinde bulunmasının şans olduğunu söyledi.

Sorgun Belediyesi ile birlikte Yerköy Belediyesi itfaiye araçlarının Yozgat’ta çıkan yangına müdahale ederek, söndürmelerinin ardından yaşanan tartışmalar devam ediyor. Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, yüksek katlara müdahale edecek tek itfaiye aracının kendilerinde bulunmasının şans olduğun söyledi. Başkan Etkinci sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Vilayetimizde meydana gelen maddi hasarlı yangına biz de personelimizle ve yüksek katlara müdahale edebilen ildeki tek itfaiye aracımızla müdahale ettik. Çok şükür yangın yan binalara sıçramadan ve can kaybı olmadan kontrol altına alındı. Ancak çok katlı iki binanın çatısı kullanılamaz hale geldi. Bu vahim olay bize itfaiye teşkilatının ve araçlarının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmış oldu” dedi. Başkan Ekinci, çok katlı binalara müdahale edebilen itfaiye aracını kazandıran kendilerinden önceki yönetime teşekkür etti. Ekinci, ‘’Yangını kontrol altına alan belediye personelimize ayrıca teşekkür ediyorum. Merkez ve ilçeleriyle Yozgat Vilayeti olarak kendi yaralarımızı kendimiz saracağız. Yangından olumsuz etkilenen Yozgatlı hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah cümlemizi bu tür afetlerden korusun’’ ifadelerini kullandı.

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu