Şehir treni projesi start aldı

Ekleyen admin on Haz 30th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT– Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, Eğriöz Deresi kenarına yapmayı planladıkları “Şehir Treni” projesinin start aldığını belirtti.

Park istasyonundan, kaplıcalar istasyonuna kadar oluşturulacak yolda seferler yapılacağını ifade eden Ekinci, bu hat kenarında toplam 3 bin 500 metre uzunluğunda bisiklet ve paten yolunun bulunacağı bilgisini de verdi..

Ekinci, Eğriöz Deresi kenarı için hazırladıkları ‘kentsel tasarım’ projesi kapsamında yapılacak olan çalışmalarda, dere kenarında bulunan kilit parke taşların sökülüp, elektrik hatlarının yer altına alınacağını, yağmur kanallarının oluşturulacağını, ardından kenar bordürleri çekilip, asfalt serimi için ön hazırlık yapılacağını söyledi.

Şehirleşme yolunda önem verdiği projelerin başında gelen bu proje ile bir vaadinin daha yerine getirilmiş olacağını vurgulayan Ekinci “Proje kapsamında ilk olarak Cumhuriyet Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nda çalışma başlattık ve tamamladık. Projemizin ikinci etap çalışmalarına, Eğri Öz Deresi’nin Hastane Caddesi’nden başlayıp Kaplıcalar Bölgesi’ne kadar devam eden bölümünde dere ıslahı, peyzaj çalışması, yürüyüş yolları; dere kenarında piknik-semaver keyfi yapılabilecek düzenlemeler, seyirlik terasları, model su değirmenleri, bisiklet ve çocuklarımız İçin paten pistleri tasarlıyoruz. Park istasyonundan kaplıcalar istasyonuna şehir treniyle eğlenceli tren gezintisi seferleri başlayacak. Biz istiyoruz ki yaşadığımız şehirle gurur duyalım. Ziyaretimize gelen misafirlerimize şehrimizi gururla gezdirelim. Modern bir şehir olmak İçin büyük şehir değil; anlayışlı, bilinçli insanların yaşadığı toprak parçalarına ihtiyacımız var.

Biz şehri modernize edeceğiz, sizler koruyup yaşatacaksınız. Biz şehrin hizmetkarı olacağız, sizler sahibi olacaksınız” dedi.

Ekinci, bisiklet ve paten yolunun genişliğinin 1,5 metre, uzunluğunun ise 3 bin 500 metre olacağını,Atatürk Bulvarı’ndan başlayıp, Sorgun Meydanı, Pazar Sokak ve İlyas Arslan Caddesinden geçerek kaplıcalara doğru devam edeceğini sözlerine ekledi. (MEHTAP DOĞAN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu