Millet Bahçesi proje çalışmaları başladı

Ekleyen admin on Haz 23rd, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından söz verilen Sorgun Millet Bahçesi çalışmalarına başlanıldı.

Sorgun Kaymakamı Bahadır Güneş gazetecilere yaptığı açıklamada, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) teknik heyetinin ilçemizde yapılacak millet bahçesiyle ilgili incelemelerde bulunduklarını belirtti.

Cumhurbaşkanlığı talimatıyla yürütülen çalışmalar neticesinde Mükremin Göleti doğusunda  bulunan mülkiyeti İl özel idaresine ait alan üzerine kurulacak  olan millet bahçesi proje çalışmalarına  dünden itibaren başlanıldığı bilgisini veren Kaymakam Güneş “Proje süresi yaklaşık üç ay sürecek.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından bizzat takip edilen Millet bahçesi projesi kapsamında içerisinde kütüphane, restorant, millet kıraathanesi, mescit ve bebek emzirme odası gibi bölümlerin oluşabileceği yaklaşık bin metrekare civarında kapalı bir alan ile seyir terasları, bisiklet yolu, yürüyüş yolu, fitness aletleri, çocuk oyun gurupları, açık ve kapalı piknik alanları ve spor kompleksinden oluşacaktır. Projenin tamamlanmasıyla millet bahçesi Sorgun halkının hizmetine sunulacaktır.

Millet bahçesinin ilçemize kazandırılmasına vesile olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum, Yozgat Milletvekilimiz Anayasa komisyon başkanımız Sayın Bekir Bozdağ ve AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yozgat Milletvekilimiz Sayın Yusuf Başer’e Sorgun halkı adına şükranlarımızı sunar, millet bahçesinin Sorgunumuza Yozgat’ımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diler, emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. (ŞAHİN ÖZMEN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu