Dolu mağdurlarına ücretsiz fide dağıtımı

Ekleyen admin on Haz 23rd, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Sorgun Belediyesi tarafından geçen hafta içerisinde yaşanan dolu yağışı nedeniyle zarar gören üreticilere 50 bin adet domates fidesi dağıtıldı.

Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, geçen hafta Sorgun ilçesinde etkili olan dolu yağışının özellikle Mehmetbeyli, Şahmuratlı, İdrisli, Termezli, Akoluk, Ayrıdam ve Küçükköhne köylerinde ekili alanlara büyük zarar verdiğini söyledi.

Sorgun Belediyesi tarafından tespiti yapılan bu köylerdeki üreticilerin biraz olsun yaralarını sarabilmek amacıyla 50 bin adet domates fidesi getirip, zarar gören üreticilere ulaştırmaya çalıştıkları bilgisini veren Ekinci ”Geçtiğimiz günlerde yaşanan dolu yağışı ve devamında yaşanan sel ve yağışlardan bahçesi olumsuz etkilenen hemşehrilerimiz için bir tarım firmasından temin ettiğimiz 50 bin adet domates fidesini, köy kent kasaba ihtiyacı olan tüm hemşehrilerimize bedelsiz ulaştırmaya başladık. Allah bu tür afetleri tekrar yaşatmasın” dedi.

Araçlarla bizzat köylere gidilerek yapılan fide dağıtımına Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, MHP Sorgun İl Genel Meclis Üyeleri Osman Yeşil ve Muaz Ağan ve üreticiler katıldı.

MHP Sorgun İl Genel Meclis Üyesi Osman Yeşil yaptığı açıklamada, “Bizler İl Genel Meclisi üyeleri her zaman üretenin, üreticinin yanında olduğumuzu belirtmek isterim. Biz bir aileyiz iyi günde olduğu gibi zor günde de her daim emekçinin, üreticinin yanındayız. Bugünde dolu yağışından dolayı ürünü zarar gören çiftçilerimize ücretsiz domates fidesi dağıtmaktan çok mutluyuz. Üretmeyen toplum yok olmaya mahkumdur” diye konuştu.

Domates fidesi dağıtımında Belediye ile işbirliği içerisinde çalışmaları yürüten Duru Tarım Sahibi Ziraat Mühendisi Deniz Altıntaş ise, “Belediye Başkanımız Mustafa Erkut Ekinci firmamızı ziyaretlerde bulundu. Konuyla ilgili görüşmelerimiz oldu. Belediyemizin zarar gören üreticiye ücretsiz fide dağıtımında bulunması çalışmasında bizlerde üzerimize düşen görevi üstlendik. Üreticilerimize toplam 50 bin domates fidesi dağımı yapıldı. Belediyemizin bu desteği örnek bir çalışmadır. Allah bu tür afetleri tekrar yaşatmasın inşallah” ifadelerini kullandı.(MEHTAP DOĞAN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu