Çağdaş yaşam gerekleri

Ekleyen admin on Haz 23rd, 2020 kategori : Yekta Güngör Özden. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Ulusal güvenliğimizin dayanaklarından en önemlisi toplumsal dayanışmadır. Siyasal nedenlerle süregelen ayrılıkların neden olduğu sakıncaların başında birlikteliğin gücünün gözardı edilmesi, karşıtlıkların artması ve şiddetlendirilmesi, böylece yapının sarsılmasıdır. Siyasal partilerin ülkenin ve ulusun her yönden daha iyi duruma ve düzeye gelmesi için çalışmalar yapan kuruluşlar yerine birbirlerine karşıtlığı neredeyse düşmanlık durumuna getiren kurumlara dönüşmesi çok düşündürücü ve çok sarsıcı bir görünümdür. Ülkeye ve ulusa hizmet gönüllüleri olarak çalışmak ve hizmet etmek yerine partisel amaçları için kavga aracı olarak kullanmak umut kırıcı, düş kırıcı ve daha ötesi değişik sakıncalarla zararı büyük bir kusurdur. Düşünce ve görüş ayrılıklarını, kendilerini tutan ve destekleyen yurttaşları birbirine nerdeyse düşman durumuna getirecek karşıtlıklara sürükleyen ilkelliğe dönüştüren eylemler, uygulamalar, söylemler biçiminde yürütüp sürdürmek büyük yanılgı ve büyük yanlıştır, büyük sakıncadır.

Hepimizin yuvası olan yurdumuzda daha görkemli, daha aydınlık, her yönden daha güçlü bir yaşam hakkımıza yönelik siyasal yanlışlıkların ilk adımı bölücülük ve ayrımcılıktır. Ülkemizin birlikte sahibi olarak uygar biçimde bir arada yaşamanın yanları olacak yerde karşıtları durumuna düşmek hepimiz için üzücü ve düşündürücü bir tutumdur. Özellikle seçimle geçici olarak yönetime gelenlerin devlet babalarının malıymış gibi davranarak yarışa giriştikleri öbür parti ve kişilere karşı yok edici sözler, işlemler ve uygulamalarla sürdürdükleri sertlik asla hoş görülemez. Ulusal istenci yaşama geçirip temsil ederek hizmet anlayışını tümüyle yok eden ilkellik, yararlı olmayı geçersiz bırakan aymazlık, gelecek nesillere ve yıllara uzanan zararlarıyla ulusal yapıyı ve yaşamı sakıncalarla karşı karşıya getirir. Siyasal parti temsilcilerinin ve sözcülerinin sakıncalı konuşmaları marifetmiş gibi sırıtarak topluma seslenişleri, kendilerini savunup karşıtlarını eleştirenleri, konuşup görüşmeyi bile geçersiz, yararsız kılan kötü örnekler olarak sıralanmaktadır. Terbiye, özellikle siyasal terbiye konusunda özenli davranmadıkları görülmektedir. Çağdaşlık gereklerini toplumsal ilişkilerde hafife almak, gözardı etmek aymazlık ötesi, kırıcı ve yıkıcı olmaktadır.

SAYGI ÖZTÜRK KONUSU

Ters yönden gelip AKP’ye katılarak İçişleri Bakanı yapılan Soylu’ nun, soyadına ve şimdiki sıfatına yakışmayacak sözlerle Saygı ÖZTÜRK’e saldırması yeni bir kötü örnektir. Hoş görülemez, bağışlanamaz, namusun ne olduğunu bilen kimseler böyle konuşamaz.

Sevgili ÖZTÜRK’ ün Ülkemiz ve bizim için değeri ölçülemez.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu