KUTSAL DEĞERLERE SAYGI

Ekleyen admin on Haz 23rd, 2020 kategori : Ali Demirdağ. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Şu koronavirüs musibeti bizi pek çok cihetlerden imtihana tabi tutmaya devam ediyor.

Bu vesile ile sabrı, tahammülü, saygıyı öğrendik. Aile kutsiyetini ve birlikte yaşamanın ne kadar önemli olduğunu, ev hanımlarının ne kadar büyük fedakârlıklarla hayatımızın vazgeçilmez birer unsuru olduğunu yakinen müşahede ettik.

Kendimizi korumamız gerektiği gibi, başkalarına da bu mikrobu bulaştırmamamız gerektiğinin farkına vardık.

Yani maskeyle tanıştık! Evet, maske bizi koruduğu gibi, bizden de diğerlerini koruyan koruyucu bir zırhtır, bir kalkandır.

Ancak, her şeyi istismar etmeye fıtratları müsait olan bazı zihniyet müntesipleri bunu da istismar ettiler. Bir kısmı, merdiven altında imal ettikleri bu maskeleri üçe mal ettiyse, beşe sattılar. Bunları lanetledikten sonra, ben esasen bu maskenin bir başka yönüne temas etmek istiyorum.

Bir kısım insanlar bazı değerleri maskeleyerek, aşındırmaya ve yıpratmaya devam ediyorlar. Bunlar; Türkiye Cumhuriyeti’nin şahs-ı manevisini temsil eden bayrağımızı maske yapıp kullanıyorlar. Ey düşüncesiz güruh! ABD’li insanların kendi bayraklarını don yapıp kullandıklarını görerek, onlara mı öykündünüz?

Beyler kendinize gelin! Bu Bayrakta milyonlarca şehidin kanı var. Bu Bayrak, Sizin salyanıza ve sümüğünüze mani olacak ve sonunda da çöpe atacağınız sıradan bir materyal değildir. O, seksen üç milyonun manevî şahsiyetini temsil ediyor. Sorun bakalım bu millete. Sizin bu sorumsuz hareketinizi kaç kişi tasvip ediyor?

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu