Sorgun’da ticari araç ve duraklar dezenfekte edildi

Ekleyen admin on May 20th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Sorgun Belediyesi ekipleri tarafından, yeni koronavirüs (Covid-19) salgını önlemleri çerçevesinde ilçe merkezinde hizmet veren taksiler, taksi durakları ve toplu taşıma araçları dezenfekte edildi.

Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, yeni koronavirüs salgınına karşı belediye tarafından alınan önlemlerin her geçen gün artırıldığı bilgisini verdi.

Son olarak halkın yoğun olarak kullandığı alanlar ve toplu taşıma araçlarının dezenfekte edildiğini ifade eden Ekinci “Tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan salgın dolayısıyla, Sorgun Belediyesi olarak, hastalıkların en çok yayılma riski taşıdığı, vatandaşlarımızın ilçe merkezinde yoğun olarak kullandıkları alanlarda, taksi ve toplu taşıma araçlarında, duraklarımızda tedbir amaçlı dezenfekte çalışmalarını sürdürüyoruz.Vatandaşlarımızın sağlığının olumsuz etkilenmemesi amacıyla üzerimize düşen ne varsa hassasiyetle yerine getiriyoruz. Değerli halkımızdan resmi kanallardan tedbir ve bilgilendirme amaçlı yapılan tüm ikazlara hassasiyetle uymalarını rica ediyor, kötü günleri hep birlikte geride bırakmayı diliyoruz” dedi.

Sorgun Belediyesi olarak, halkın sağlığını önemsediklerini, oluşabilecek sorunlara karşı ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarımızla önceden müdahale ettiklerini ve bugüne kadar dezenfekte etmedikleri iş yeri kalmadığını vurgulayan Ekinci “Ülkemizde ve ilçemizde tüm sağlık çalışanları, emniyet güçleri belediye çalışanları ve diğer tüm görevli ekipler vatandaşlarımızın sağlığı için var güçleriyle, büyük bir sorumluluk ve fedakârlıkla çalışıyorlar. Bu süreçte gece gündüz çalışan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyor, Covid-19 virüs salgının bir an önce son bulmasını diliyorum. Tüm vatandaşlarımıza sağlıklı bir yaşam temenni ediyorum” diye konuştu.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu