Bielefeld Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden gıda paketi yardımı

Ekleyen admin on May 20th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Almanya El Ele Bielefeld Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından, 40 engelli vatandaşa gıda paketi yardımı yapıldı.

Sorgun Engelliler Umut Derneği Başkanı Süleyman Özdemir, Almanya El Ele Bielefeld Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin bir kardeş dernek olduğunu ve kendilerini unutmadıklarını söyledi.

Özdemir, Almanya El Ele Bielefeld Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  tarafından Ramazan ayında 40 aileye gıda paketi yardımı yapıldığını ifade ederek “Türkiye’ye birçok kez tırlar dolusu yardımda bulunan Almanya El Ele Bielefeld Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 2008 yılında da  derneğimize  Akülü sandalye, tekerlekli sandalye  wc sandalyesi yürüteç ve farklı ihtiyaç malzemeleri bulunan 1 tır dolusu  malzeme yardımı yaptı. Almanya El Ele Bielefeld Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin bu güzel çalışması, Sorgun Engelliler Umut Derneği üyesi olan ihtiyaç sahibi ailelerini sevindirmiştir ve ramazanda yapılan dualara ortak olmuştur. Biz, kardeş dernek olarak Almanya El Ele Bielefeld Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Dursun Karabel ve yönetimi ile emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyoruz. Onların hakkı ödenmez. Yıllardır başkanımın getirmiş olduğu akülü araçlarla ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz. Sorunsuz bir şekilde çarşı pazar dolaşıyoruz, taksi çağırmıyoruz. Beni şuraya bırakır mısın diye birilerine el kaldırmıyoruz” diye konuştu.

Özdemir, Ramazan Ayı dolayısıyla periyodik olarak Sorgun esnafının da bu güne kadar, 80 engelli ailesine gıda paketi yardımında bulunduğunu sözlerine ekledi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu