Keven’den Çiftçiler Günü mesajı

Ekleyen admin on May 20th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

CHP Yozgat milletvekili Ali Keven, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, ‘’Yağmur, çamur demeden, ayaz demeden bin bir emekle, alınteriyle üreten çiftçilerimizin taleplerine kulak verilmesi dileğiyle kutlu olsun’’dedi. Keven, Türk çiftçisinden çok iktidarın devamlı ithalat yaptığı ülkelerin çiftçileri daha çok bayram ettiğini ileri sürdü.

Keven, ‘’Çünkü siyasi iktidar 17 yılda tarımsal ithalata 190 milyar dolardan fazla para ödedi. İthalat yapılan ülkelerin çiftçileri bayram ediyor bizim kendi çiftçimiz elinde kalan soğanını, ayçekirdeğini, nohudunu, mercimeğini öldüm fiyat olmadan satmaya çalışıyor. Bizim çiftçimiz borç yüküyle ve artan maliyetlerle savaşıyor. Mazotu ÖTV olmadan daha ucuza almak istiyor. Borçlarının faizsiz ertelenmesini istiyor. Çiftçimiz artık ağız tadıyla geçireceği bir hasat dönemi umut ediyor’’ diye konuştu.

Çiftçilerin siyasi iktidardan beklentilerini ifade eden Keven mesajında, ‘’Yozgat ve ilçelerinde sık sık gezdiğim tüm köylerde çiftçimiz artan mazot ve gübre fiyatlarından şikayetçi. Bu ürünlerden alınan verginin sıfırlanmasını istiyorlar. Çiftçimiz siyasi iktidardan ithalat politikasına artık bir son vermesini istiyor. Sıfır gümrük vergisiyle yapılan ithalatın haksız rekabete yol açmasına artık bir son verilmesini istiyor. Üreticilerimiz hayvancılık yapıp katma değer sağlamak istiyor ama tam biraz olsun para kazanacakken ithalatla binlerce canlı hayvan getiriliyor ve zarar ettiriliyorlar. Buna artık bir son verilsin. En az 10 yıllık üretim planlamaları yapalım girdisini çıktısını arzı talebi hesaplayalım ve tarımda hayvancılıkta ithalat politikasına son verelim. Türk çiftçisinin bayram etmesi için önce bunları yapmak gerekiyor’’ ifadelerini kullandı.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu