Kaç türlü namaz var?

Ekleyen admin on May 20th, 2020 kategori : Salim Taşçı. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

1-Öncelik beş vakit farz namaz’ı

2-Cuma namaz’ı

3-Teravih namaz’ı

4-Nafile namaz’ı

5-Cenaze namaz’ı

6-Sünnet namazları,

Vitir ve bayram namazları vaciptir. Mendup namazlarıda, teheccüd, istihare ve kuşluktur…

Yukarıda sıraladığım namazlar dini akidelerimiz içerisindedir… Şimdi sizlere başka namazlardan bahsedeceğim! Nasıl mı? bakınız elinoğlu ne namazlar kılıyorlarmış da bizler bilmiyormuşuz..?!

1-İstihkak namaz’ı

2-Tayin namaz’ı

3-Terfi namaz’ı

4-Lojman namaz’ı

A-İstihkak namazı: Yaptığı işten dolayı hak edişi geciken kişiler. Ödeme yapacak dini bütün ilgilinin hangi camide cuma namazı kıldığını tespit eder, takip neticesi sağ veya sol tarafına oturur, dini bütün ilgili her selam verdiğinde bu alacaklıyı görür eh sonunda da alacağını alır..!

Tayin mi olacak, terfimi edecek, lojmana girişimi gecikecek, yukarıdaki istihkak namazı kılınan yolu izlenecektir!…

Tek kelime Allah islah etsin demekten başka söylenecek sözümüz yoktur!.. Size geçmişde yaşanmış bir olayı yazayım; kişinin terfisi gecikmektedir, çalıştığı bakan gerçekten dini bütündür, bakanın hangi camide namaz kıldığını bilmektedir ancak camide bakanın yanına bir türlü yaklaşamaz. Cami hocası vaazının sonunda, aynen şu anonsu yapar  “Ey cemaat aramızda camimizin devamlı cemaatinden………..bakanlığında çalışan kişinin ayakkabıları kaybolmuştur, bulan vatandaşlarımızın imamlığa teslim edilmesi…’’ Hoca bu anonsu birkaç kez yeniler… Eh bu vatandaş terfi etti mi etmedimi bilemiyoruz! Amma bu vatandaşın zekasınada şapka çıkartmayan olur mu bilemem… Tek kelime helal olsun..!

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu