O hanım kızım insanmış!

Ekleyen admin on Nis 7th, 2020 kategori : Salim Savcı. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Günlerden bir gün Osmancığımızda bir işyerine uğradım. İşimi bitirdim. Hizmet eden iki hanım kızımın hizmet vermesi hoşuma gitti. Birisine:
-Hanım kızım, bir emeğin geçti. Siz isterdeniz, size bir kitap hediye etmek istiyorum dedim. Cevap olarak.
-Bey amca, ben kitap okumayı sevmem karşılığını aldım. Bu kez ikinci hanım kızıma aynı şeyi söyledim:
-Bey, ben bana ailemce verilenleri tercih ederim. Kitaplarla aram yoktur. Cevabını aldım. Hafifçe de terledim. Kitabımı çantama koydum. Kızlarıma:
-Hanım kızlarım, sizler bir kapalı kutu olarak kalıyorsunuz. Oysa geleceğin annesi okuyan kişi olmalıdır dedim. Kızlarımızdan birincisi:
-Bey, ben kutu değil insanım dedi. Ben de bu kızıma açıklama yapmadım. Her ikisine de, sizlere iyi günler diyerek ayrıldım.
Onlar anlamasa da, verdiğim cevabı siz bulacağınız için geleceğe daha emin adımlarla yürüyebiliriz de!

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu