Yozgatlı veteriner ücretsiz dezenfektan dağıttı

Ekleyen admin on Mar 31st, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Koronavirüs vakasının açıklandığı ve önlemlerin artırıldığı günden bu yana vatandaşlar fırsatçılık yapan esnaflardan şikayet ederken, İstanbul’da Veteriner Kliniği bulunan Yozgatlı Veteriner Hekim Mustafa Baran vatandaşlara ücretsiz dezenfektan dağıttı.

Baran, ortağı Veteriner Hekim İhsan Koçak ile birlikte aldıkları kararla ücretsiz dezenfektan dağıtma kararı aldıklarını belirterek, “Ülkemizin bu zor günlerinde bizlerde elimizden gelen ne ise onu yapmaya çalışıyoruz. Klinik olarak sadece müşterilerimize değil, talep eden herkese ücretsiz dezenfektan dağıtımı yaptık. Vetmen Veteriner Kliniği olarak üç günde bin 865 litre dezenfektan hediye ettik.  Ücretsiz dezenfektan dağıtımımız devam ediyor. Bu zor süreci birlikte sağlıkla atlatacağımıza inanıyoruz. Olumlu yada olumsuz geri dönüşleriniz için, teşekkür ediyoruz. Hayat paylaşınca güzel “ dedi.

Vatandaşlar ise Baran’ın bu hareketinin fırsatçılara inat, alkışlanan bir hareket olduğunu belirttiler.

Karalık köyünde karantina

Diğer yandan ilçemize bağlı Karalık Köyünde Korona virüsü nedeniyle köye giriş-çıkışlar kontrol altına alındı. Karalık Köyü İhtiyar Heyetinin almış olduğu karar doğrultusunda, iş yerlerinin kapatılması, okulların tatil edilmesi ile yoğun bir göç dalgasının gelme ihtimaline karşılık köye giriş çıkışlar kontrol altına alındı. Köye gelmek isteyenlerin, Köydeki Sağlık ocağında 14 gün karantina altına alınacakları kaydedildi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu