Eymir’de koronaviriüs önlemleri

Ekleyen admin on Mar 31st, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Sorgun’a bağlı Eymir beldesinde koronavirüs salgınına karşı, vatandaşlara maske ve eldiven dağıtıldı.
Eymir Belediye Başkanı Çetin Mertoğlu, korona virüsle mücadelede işi şansa bırakmayacaklarını söyledi.
Başkan Mertoğlu, koronavirüs tehdidine karşı belde genelinde ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarına ilk günden itibaren başladıklarını ve aralıksız sürdürdüklerini söyledi.
özel kıyafetli ekipler ile camiler başta olmak üzere halkın toplu olarak bulunduğu alanları ilaçlayıp, dezenfekte ettikleri bilgisini veren Mertoğlu “Eymir belediyesi olarak tüm personelimiz ile beraber coranavirüs tedbirleri kapsamında tüm cadde ve sokaklar yıkandı, Dezenfekte ekibimiz tarafından gerekli yerlerin tamamı ilaçlandı. Halkımız ve yaşlılarımız kurallara uyarak evlerinden çıkmıyor. İhtiyacı olan vatandaşlarımızın ihtiyacı ekiplerimiz tarafından karşılanıyor. Esnaf arkadaşlarımıza ve vatandaşlarımıza eldiven ve maske dağıtımı yapıldı. Ekiplerimiz cadde ve sokaklarda gezerek irtibat telefonlarımızı anons ediyor” dedi.
Vatandaşlar, hassasiyetlerinden dolayı Eymir Belediye Başkanı Çetin Mertoğlu ve belediye çalışanlarına teşekkür ederek, çalışmaların sürmesi dileğinde bulundular.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu