Araplı Belediyesi’nden suya yüzde elli indirim

Ekleyen admin on Mar 24th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT– Sorgun’a bağlı Araplı Belediye Başkanlığı tarafından şebeke sularında yarı yarıya indirime gidildi.

Araplı Belediye Başkanı Adem Ertuğrul, indirimin koronavirüs nedeniyle hiçbir ilişkisinin olmadığını, sosyal medyada yer alan bu tür haberlerin asılsız olduğunu söyledi.

Ertuğrul AA muhabirine yaptığı açıklamada, beldede içme suyu olarak kullanılan suyun dağdan gelen kaliteli bir kaynak suyu olduğunu ifade ederek “Beldemizdeki su depoları küçük. Özellikle yılın ilk aylarında suyun debisi artıyor ve depolarımız taşıyor. Taşan su boşa akıp gidiyor. Ayrıca vatandaşlarımızın su saatlerinde de donma olayları yaşanıyor. Bu nedenle sularımızın boşa akmaması ve vatandaşlarımızın daha fazla su kullanmasını sağlamak amacıyla önümüzdeki 4 yılın ilk dört ayında içme sularında yüzde ellilik bir indirime gittik. Bu sayede vatandaşlarımız hem daha fazla su kullanma olanağına sahip olacak, hem de sularımız boşa akmayacak” dedi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu