Okullara dezenfektan ilaç dağıtıldı

Ekleyen admin on Mar 24th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kaya, koronavirüs salgını nedeniyle ilçe merkezindeki tüm okullara dezenfektan ilaç dağıtımı yapıldığını açıkladı.

Kaya gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm ülke çapında başlatılan hijyen ve dezenfektan çalışmaları kapsamında dağıtımın gerçekleştiğini ifade ederek “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından temin edilen dezenfektan ilaçlarının ilçemizdeki tüm okullara dağıtımı tamamlandı. Bunlardan başta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz olmak üzere tüm kaymakamlık binası, Halk Eğitim Merkezi, Öğretmen Evi akşam Sanat Okulu, Rehberlik ve Araştırma Merkezi dezenfekte edildi. Diğer okullarımız da belediyemiz ekiplerinin de yardımıyla bu günden itibaren ilaçlanmaya başlandı. Ayrıca köylerde bulunan okullarımıza da ilaçlar dağıtıldı. Onlar da kendilerine gönderilen talimatlar çerçevesinde okullarda dezenfekte işlemi başlatacaklar” dedi.

Kaya, okulların açılmasına bir hafta kala, tüm okulların bir kez daha dezenfekte edileceğini sözlerine ekledi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu