Sorgun’da Şefkat Eli Derneği kuruldu

Ekleyen admin on Mar 24th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT- Yozgat’ın Sorgun ilçesinde Sorgun Şefkat Eli İnsani Yardımlaşma Derneği adıyla yeni bir dernek kuruldu.

Dernek Başkanı Pınar Ünal, Sorgun’da sosyal yardımlaşma derneklerine bir yenisini daha eklemekten memnun olduklarını dile getirerek “Derneğimizin kurulum aşamasını tamamladık. Kurulum aşamasında belirlediğimiz hedefler doğrultusunda çalışmalarımıza başladık.

Derneğimiz sosyal yardımlaşma ve dayanışma, insani yardım, toplumsal gelişim, eğitim, kültür, kalkınma, sosyal, kültürel faaliyet alanlarında çalışmalarını yürütecek. Sorgun’da muhtaç ailelere, ihtiyaç sahibi hastaları tespit edip, yerinde görerek gerçek ihtiyaç sahiplerine  hayırseverlerimizin yaptığı bağışları ulaştıracağız. Hayırseverlerimizle, ihtiyaç sahiplerimiz arasındaki şefkat eli köprüsünün bir taşı olmak bizler için çok önemli bir şey” dedi.

Ünal, hayırseverlere çağrıda bulunarak şunları söyledi:

“Hayırseverlerimiz bizleri kurulduğumuz günden bugüne kadar desteksiz bırakmadı. Çalışmalara başladığımızı duyan hayırseverlerimizin yaptığı bağışları gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya başladık. Bizlere bağış desteğini esirgemeyen tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz. Ayrıca derneğimize bağışta bulunmak isteyen hayırseverlerimiz Sorgun Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği adına açtığımız TR 73 0001 5001 5800 7310 083722 iban numarasına bağış yapabilirler.” (MEHTAP DOĞAN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu