Belediye Başkanı Ekinci: Sorgun’da koronavirüs vakası görülmedi

Ekleyen admin on Mar 24th, 2020 kategori : Genel, Manşet. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT– Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, yerel basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda, belediye olarak alınan önlemleri açıkladı.

Şu ana kadar Sorgun’da herhangi bin vakaya rastlanmadığına dikkat çeken Ekinci, belediye olarak konuya büyük bir hassasiyet ile yaklaştıklarını ve gereken her türlü önlemi aldıklarını belirtti.

Belediye olarak tüm hazırlıkları daha önce yaptıkları bilgisini veren Ekinci, bu konudaki çalışmalarını yerel basın ile paylaşmak için bu toplantıyı düzenlediğini kaydederek “Bu güne kadar resmi kuramlar, kuruluşlar, bankalar, mesleki teşekküller, sivil toplum teşkilatlarının tamamı, ibadethaneler, Kur’an kursları, camiler, mescitler de dezenfekte edilmiştir.

Ayrıca Şehir Terminali, iç hat minibüslerimiz, belediye taşıtlarımız, insan yoğunluğunun çok olduğu cadde, sokak ve sosyal alanlar, sanayi sitesi, sebze pazarı, Rota Tekstil gibi işletmelerde de belediyemiz tarafından dezenfekte işlemleri tamamlanmıştır.

Belediyemiz bu konuyla ilgili tüm hazırlıklarını yaptı. Belediyemiz başka bütçelerden kısarak Koronavirüsle mücadele konusunda bir bütçe oluşturdu. Stoklarımızda rutin dezenfekte faaliyetlerimizi yürüteceğimiz oranda maddemiz bulunmaktadır” dedi.

Belediye olarak 444 66 00 numaralı hat ile bir çağrı merkezi oluşturdukları bilgisini veren Ekinci şunları söyledi:

“Çağrı merkezimiz ihtiyaçlarını karşılamak istediği halde sokağa çıkamayan veya bizi dinleyip sokağa çıkmak istemeyen hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere bize ulaşacağı iletişim hattıdır.

Okullar tatil, dezavantajlı gruplar idari izinli veya izinli, meslek kuruluşları, vakıflar, dernekler, kafeler, kahvehaneler siyasi partiler toplantılara kapalı. Buralarda ve hangi ortamda olursa olsun, sıkıntı yaşayan vatandaşlarımızın, çağrı merkezimize ulaşması durumunda ekipler kendilerine yardımcı olacaktır.

Ben, Belediye Başkanı olarak, 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın dışarı çıkmamalarını istedim, istiyorum.

Umre ziyaretinde bulunan hemşehrilerimizin umrelerini Allah Kabul etsin. Sokağa çıkmamalarını istedim, istiyorum. Her birini tek tek aradım rica ettim. Uyardım. Yakın çevresi ile temas kurmamasını söyledim. Hepsinden Allah razı olsun, uyarıları dikkate aldıklarını görüyorum.”

Bir hafta arayla dezenfekte faaliyetlerinin tekrarlanacağını vurgulayan Ekinci “Stoğumuz azaldıkça başka hizmetleri yavaşlatıp Koronavirüsle mücadeleye devam edeceğiz. Gerekirse bütçemizin büyük bir bölümünü buraya aktaracağız. Bu konuda borcumuz var, paramız yok mazeretine sığınmayacağız. Kaldı ki, göreve geldiğimizden beri halk sağlığı konusunda üzerimize düşeni yaptığımızı düşünüyorum.

Televizyonlardan ve Sosyal medya hesaplarından çok olumsuz örneklere şahit oluyoruz. Çok şükür hemşehrilerimiz belediyemizin uyarılarını dikkate alıyor bizimle beraber hareket ediyorlar.

Sokaklarımız bomboş. Sorgun hayalet şehre dönüşüyor gibi görünüyor ama inanın bu hayra alamettir. Hemşehrilerimiz kurallara uyuyor, bizi dinliyor, bizimle beraber hareket ediyor. İnşallah bu krizi en az zararla atlatacağız. Emin olun şimdiye kadar bir muhalefet ses bile duymadım. Herkes maddi manevi zarara uğruyor ama özveriyle kuralları yerine getiriyor” diye konuştu.

Belediye başkanlığının ötesinde bir vatandaş olarak risk altındaki Sağlık Çalışanlarına; Hekim, hemşire, memur, laborant veya sağlık kuruluşunun herhangi bir biriminde bulunan görevlilere teşekkür ettiğini söyleyen Ekinci açıklamalarını şöyle tamamladı:

“Öte yandan polisimiz, zabıtamız, güvenlik güçlerimiz de aynı sağlık çalışanlarımız gibi risk altındalar. Lütfen onlara da destek olalım işlerini zorlaştırmayalım.

Bu süreçte; başta esnaflarımız ve halkımızdan maddi olarak tolerans bekleyenler olacaktır. Üzerinde çalışıyoruz ne kadar ve nasıl destek oluruz veya destek olabilir miyiz? bunların hepsini ileride paylaşacağız.

Özetle; Mustafa Erkut Ekinci olarak, Sorgunun mesuliyeti benim üzerimdedir. Bunun bilinciyle ve bu şuurla hareket ediyorum. Tüm Resmi Kurum ve Kuruluşlara irtibatımız devam etmektedir. İnşallah el birliğiyle, halkımızın ve esnafımızın desteğiyle bu olumsuz durumun üstesinden geleceğiz.” (ŞAHİN ÖZMEN)

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu