Voleybolda normal sezonu yenilgiyle kapadık

Ekleyen admin on Mar 17th, 2020 kategori : Genel, Spor. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Axa Sigorta Efeler Ligi’nde mücadele eden takımımız Sorgun Belediyespor, ligin normal sezonunun son haftasında Ankara’da Ziraat Bankası ile karşılaştı.

TVF Voleybol Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk setini almasına karşılık, diğer setlerde bir varlık gösteremeyen Sorgun Belediyespor Voleybol Takımı maçtan 3-1 yenik ayrıldı.

Şehitlere Saygı Pankartı ile maça çıktılar

Sorgun Belediyespor Voleybol takımı, sahaya Çanakkale Şehitlerine hitaben yazılı pankart ile çıktı. Sarı siyahlılar, Ankara’da oynadıkları müsabakaya ‘105 yılı önce bizim için duran kalpleri rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz’ pankartıyla çıktı. Çanakkale Zaferi’nin 105’inci yıldönümü nedeniyle, sahada şehitler anıldı, saygı duruşunda bulunuldu.

İlk set bizim

Maçın ilk setine oyuncularımız çok iyi başladı. Karşılıklı sayılarla başlayan ilk setin teknik molasına da 9-12 önde giren taraf biz olduk.

Mola sonrası da iyi oyununu sürdüren takımımız durum 13-17 yapıp farkı 4’e çıkarınca Ziraat Bankası ilk molasını aldı.

Sorgun Belediyespor mola sonrası da üstün olan taraftı ve 4 sayılık farkı koruyarak set sonuna doğru Ziraat Bankası’na ikinci molasını da aldırdı. 19-23.

Ziraat Bankası takımının aldığı tüm molalar Sorgun Belediyespor’un üstün oyununu etkilemeyince maçın ilk setini 20-25 alan taraf Sorgun Belediyespor oldu.

Maçın ikinci setine Ziraat Bankası çok iyi başladı ve 4-0 lık bir seri yakaladı. Ziraat Bankası’nın iye oyununa karşılık veremeyince ev sahibi takım sayı farkını giderek açıp durumu 10-4 yapınca, Sorgun Belediyespor ilk molasını aldı.

Mola sonrası biraz toparlanıp sayı farkını 3’e kadar düşürüp durumu 11-8’e getirsek de maçın ikinci teknik molasına Ziraat Bankası 12-8 önde girdi.

Teknik moladan iyi dönen ev sahibi ekip sayı farkını giderek açtı ve durumu 20-12 ye getirince ikinci molamızı aldık, ancak bu mola da bize çare olmadı ve bu seti 10 sayı farkla 25-15 kaybettik.

Maçın üçüncü setine yine ev sahibi ekip iyi başladı ancak bizde karşılık verince 3-3 ü yakaladık. Sette üstünlüğü tekrar ele alan Ziraat Bankası üçüncü teknik molaya 12-8 önde girdi.

Fark 3-4 sayılar civarında seyrederken, durum 19-16 olunca Sorgun Belediyespor antrenörü ilk molasını aldı. Mola sonrası takımımız farkı iki sayıya kadar indirip 24-22 ye getirse de setin son sayısını alan taraf Ziraat Bankası oldu ve seti 25-22 kazanarak durumu 2-1 yaptı.

Maçın son setinde üstün olan taraf yine ev sahibi ekipti ve son teknik molaya da 12-5 önde girdi.

Mola sonrası üstünlüğünü sürdüren Ziraat Bankası farkı giderek açtı ve bu seti de 25-15 kazanarak maçtan 3-1 galip ayrılan taraf oldu.

Sorgun Belediyespor bu karşılaşmayla normal sezonu 12 takımlı ligin 11. Sırasında bitirdi.

Ligden düşecek takımların mücadele edeceği ve 25-26-27 mart tarihlerinde Ankara’da  oynanacak Play Out karşılaşmalarında takımımız Arhavi Voleybol, İnegöl Belediyespor ve Tokat Belediye Plevnespor ile 2’şer maç oynayacak. Bu maçlar sonucunda altta kalan iki takım küme düşecek.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu