Yolda kalan araçları ekipler kurtardı

Ekleyen admin on Şub 25th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT– Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Karalık köyü yolunda kalan araçları Sorgun İlçe Özel İdare Ekipleri kurtardı.

Sorgun’dan Karalık köyüne giden bir otomobil ile bir kamyonet kuvvetli rüzgar nedeniyle oluşan sürgünden dolayı dağlık mevkiinde yolda kaldılar.

Telefonla Sorgun İlçe Özel İdare Müdürlüğü’nü arayan sürücüler, yardım istediler. Kar kürüme araçları ile olay yerine gelen ekiplerin uzun süre uğraşmaları sonucu, her iki araçta mahsur kaldığı yerden kurtarıldı.

İlçe Özel İdare Müdürü Metin Kayhan, Karalık köyünün yüksek bir yerde olduğunu ve kar yağışı olduğu günlerde sürekli olarak şiddetli tipi sürgüne maruz kaldığını ifade ederek “Bu gün hava güneşli de olsa, oralarda şiddetli rüzgar var ve bu rüzgar sürgüne neden oluyor. Ekiplerimiz bir yandan yolu açarken, arkadan rüzgar yeniden dolduruyor. Bu nedenle de ekiplerimiz kurtarma çalışmalarında da zorluklar yaşadılar” dedi.  (MEHTAP DOĞAN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu