Bahadın’da her evde sokak hayvanları için yemek var

Ekleyen admin on Şub 18th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Yozgat‘ın Sorgun ilçesine bağlı Bahadın beldesinde sokak hayvanlarına, belediyenin öncülüğünde vatandaşlar sahip çıkıyor.

Bahadın Belediye Başkanı Yurtseven Bozdemir, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, yazlıkçıların kış mevsiminde sokağa bıraktıkları hayvanların aç kalmaması için ev ve iş yerlerinin önüne yemek kapları koyduklarını belirtti.

Hayvanseverlerin evlerindeki ekmek ve yemek artıklarını günlük olarak bu kaplara koyarak sokak hayvanlarını beslediğini ifade eden Bozdemir, “Yaptığımız çalışmayı sosyal medyadan da duyurduk. Bu sayede hayvanseverler Ankara başta olmak üzere birçok yerden mama da gönderiyorlar. Duyarlılıklarından dolayı tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Bozdemir, hayvanların beldelerinde mutlu olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Sokak hayvanlarının bakımı, belediyemizin tek başına yapacağı bir iş değil, bütün vatandaşlarımızın duyarlı olması gerekiyor. Herkes bir hayvana bakımını üstlendiğinde sorunların büyük ölçüde çözüleceğine inanıyorum. Sorgun ilçemizdeki veteriner hekimlerimiz de hayvanların tedavi ve kısırlaştırılmasında bizlere yardımcı oluyorlar. Onlara da çok teşekkür ediyorum.”

Yemek artıkları sokak hayvanlarına

Beldede yaşayan Sinem Çalışkan yemek artıklarını, belediyenin sokak hayvanlarının aç kalmaması için evlerinin önüne yerleştirdiği kaplara döktüklerini söyledi.

Çalışkan, “Özellikle kar yağdığı için hayvanların dışarıda yiyecek bulması zor oluyor. Bu sebeple biz de yemek artıklarını bu kaplara bırakıyoruz, hayvanlar da gelip yiyor.” diye konuştu.

Ruhinaz Çetin ise kendisinin de köpekleri olduğunu belirterek sokak hayvanlarını da göz ardı etmediklerini, soğuk kış günlerinde aç bırakmadıklarını ifade etti.

Fatma Altunışık ise Belediye Başkanı Bozdemir’e teşekkür ederek, “Ben de evimde 14 kedi besliyorum. Herkesin bu konuda duyarlı olmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. (ŞAHİN ÖZMEN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu