Yaralı halde bulunan doğan tedavi edildi

Ekleyen admin on Şub 18th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Yozgat’ın Sorgun ilçesinde yaralı halde bulunarak İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne getirilen doğan, tedavi edildikten sonra  Yozgat Doğa ve Milli Parklar şubesine teslim edildi.

Sorgun’a bağlı Karalık köyü yakınlarında vatandaşlar, kanadı kırık şekilde bir doğan buldu. Durumun Sorgun İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerine bildirilmesinin ardından ekipler tarafından alınarak İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne getirilen doğan, burada yapılan tedavisinin ardından Yozgat Doğa ve Milli Parklar şubesine teslim edildi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Canbolat “Duyarlı vatandaşlarımız tarafından yaralı halde bulunarak müdürlüğümüze getirilen doğana ilk müdahaleyi burada biz yaptık. Sonrasında durumu Yozgat Doğa ve Milli Parklar şubesine teslim bildirdik ve doğanı kendilerine teslim ettik. Vatandaşlarımızdan böyle yaralı hayvanları gördüklerinde, onları ölüme terk etmemeleri, yetkililere durumu bildirmelerini rica ediyoruz” dedi. (MEHTAP DOĞAN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu