SORGED gönüllü arıyor

Ekleyen admin on Şub 18th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

T.C. Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Avrupa Dayanışma Programı (ESC11) kapsamında, Sorgun Gençlik Derneği koordinatörlüğünde hazırlanan “Toplum İçin Gönüllü Ol!” başlıklı projesi kapsamında Sorgun’da gönüllük yapabilecek 2 gönüllü arıyoruz.

Avrupa Dayanışma Programı, gençlerin kişisel, eğitimsel, sosyal, sivil ve mesleki gelişimlerini teşvik ederken, kendi ülkelerinde veya yurtdışında topluma yarar sağlayan projelerde gönüllü olmaları, çalışmaları veya ağ kurma faaliyetlerinde bulunmaları için fırsatlar yaratan, toplumsal ihtiyaçları karşılamayı hedefleyen yeni bir Avrupa Birliği girişimidir.

Projemiz gençlerin aktif katılımı kişisel, sosyal ve mesleki gelişim için yeterliklerin geliştirilmesi veya iyileştirilmesini hedefleyen bir araç olarak gönüllülüğün değeri ve önemi konusundaki farkındalığını artıracaktır. İşsiz gençlerin projemize katılmasına teşvik edecektir.

Gönüllük programının detayları:

- Gönüllülük programı 59 gün sürecektir.

- Programın 2 Mart 2020 tarihinde başlaması planlamaktadır.

- Seyahat, konaklama ve yemek masrafları proje kapsamında karşılanacaktır.

- Gönüllülere günlük 4 Euro cep harçlığı verilecektir.

- Gönüllü ihtiyaç duyarsa konaklamasını karşılanacak.

- Gönüllünün 3 öğün yemeği karşılanacaktır.

- Gönüllük faaliyetleri Sorgun’da bulunan Sorgun Gençlik Derneğinde yapılacaktır.

- Gönüllüler hafta içi gönüllülük faaliyetlerinde yer alacak. Hafta sonu tatil nedeniyle faaliyetlerde yer almayacak.

- Başvurular Yozgat ve Türkiye genelinden kabul edilecektir.

-Gönüllünün sanatsal, kültürel ve sportif kulüp faaliyetleri düzenlenmesi, web sitesi ve sosyal medya hesapların güncellenmesi, ofis işlerine yardım edilmesi ve yerelde düzenlediğimiz etkinlikler, eğitimler ve projelere destek vermesi beklenmektedir.

Avrupa Dayanışma Programı Kuralları gereği gönüllüler gönüllülük süresince herhangi bir iş yerinde ücretli çalışamaz. Gönüllüler hafta içi 10-18 saatleri arasında derneğimizde gönüllük yapacaktır. Hafta sonu ise izin hakkını kullanacaktır.

Başvuru yapmak isteyen gençler  Europass CV ve Motivasyon Mektubunu Türkçe olarak esc@sorged.org mail adresine gönderebilir.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu