Yozgat’tan kısa kısa

Ekleyen admin on Şub 18th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Kıbrıs Gazilerine Milli Mücadele Madalyası

1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatına katılan ve ilimiz merkezinde ikamet eden Kıbrıs Gazilerine, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından gönderilen Milli Mücadele Madalyası tevcih töreni düzenlendi.

Valilik makamında gerçekleşen törende, Kıbrıs Barış Harekatında gazi olan Arslan Koç ve Nazmi Sarı’ya Vali Kadir Çakır tarafından Milli Mücadele Madalyası takdim edildi.

 

Destek Almaya Hak Kazanan Projeler İmzalandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2019 Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında Yozgat’tan Boğazlıyan Belediyesi’nin yüzde 60’ı hibe olmak üzere 1 milyon 604 bin 128 lira proje bedelli “Mutlu Kreş, Mutlu Yarın” projesi ve yine yüzde 82,7’si hibe 1 milyon 693 bin lira proje bedelli Çekerek Kaymakamlığı’nın “Çekerek Kültür ve Spor Dünyası” projeleri destek almaya hak kazandı.

Valilik Makamında gerçekleşen imza törenine Valimiz Kadir Çakır, Çekerek Kaymakamı Mehmet Çağatay Çakal, Çekerek Belediye Başkanı Eyyüp Çakır, Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci katıldı.

Vali Kadir Çakır, destek almaya hak kazanan projelerin ilimize ve uygulanacak olan ilçelerimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu