Plevne’den tokat yedik

Ekleyen admin on Şub 18th, 2020 kategori : Genel, Spor. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

AXA Sigorta Efeler Ligi’nin 18. Haftasında deplasmanda Tokat Belediye Plevne ile karşılaşan Sorgun Belediyespor 3-0 kazandım dediği maçı, 3-2 kaybetti.

Tokat Ali Yücel Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya ev sahibi Tokat Belediye Plevne iyi başladı ve set başında 5-1 öne geçti. Bu dakikadan sonra toparlanan takımımız üst üste sayılar alarak durumu 7-7 yaptı ancak ilk teknik molaya Tokat Belediye Plevne takımı 12-10 önde girdi.

Teknik mola sonrası iki sayılık farkı koruyan Tokat, sayı farkı bire inince ilk molasını aldı.

Moladan sayı ile dönen Sorgun Belediyespor durumu 16-1+6 yaparak beraberliği yakaladı. Uzun süre berabere devam eden karşılaşmada Tokat Belediye Plevne 20-19 öne geçince bu kez takımımız mola aldı. Moladan iyi dönen Tokat Belediye Plevne üç sayı daha alarak durumu 23-20 yaptı ve ikinci molamızı aldık.

Bu kez moladan biz iyi döndük ve üst üste aldığımız üç sayı ile 23-23 yaptık. Beraberlik gelince Tokat ikinci molasını da almak zorunda kaldı ancak biz iyi oyunumuzu sürdürerek seti 23-25 kazanmasını bildik.

Maçın ikinci setine bu kez biz iyi başladık ve üç sayılık seri ile 3-1 öne geçtik, ancak Tokat dengeyi kurdu ve 4-4 beraberliği yakalasa da Sorgun Belediyespor iyi oyununu sürdürünce ikinci teknik molaya 10-12 önde girdik. Teknik mola sonrası da üstünlüğümüzü sürdürüp sayı farkını 4 e çıkarınca, Tokat Belediye Plevne takımı teknik heyeti ilk molasını almak zorunda kaldı. Alınan mola da işe yaramadı ve Sorgun Belediyespor farkı daha da açarak durumu 13-18 e getirdi. Tokat ikinci molasını da alarak son mola hakkını kullandı.

Bu kez moladan iyi dönen takım Tokat Belediye Plevne oldu ve farkı üç sayıya indirip 16-19 a getirdi. Bu kez mola alan taraf biz olduk ve moladan iyi dönerek farkı tekrar 4 sayıya çıkararak 19-23 yaptık. Bu dakikadan sonra yine seti kazandık hastalığımız nüksetti ve Tokat Belediye Plevne oyunda dengeyi kurarak durumu 23-24 e getirince biz son molamızı aldık ve mola sonrası bir sayı daha alarak seti 25-23 kazanan taraf olduk.

Maçın üçüncü setine de iyi başladık ve 2-4 öne geçtik. Sonra teknik molaya kadar karşılıklı sayılarla geçen üçüncü setin teknik molasına 12-10 ev sahibi takım önde girdi. Mola sonrası karşılıklı alınan sayıların ardından Tokat bir ara durumu 14-11 yapıp farkı üç sayıya çıkardı ancak biz iyi bir geri dönüşle Tokat’ı yakaladık ve bir sayı öne geçerek durumu 18-19 yaptık.

Tokat teknik heyeti bu setteki ilk molasını alarak oyuna müdahale etmek istedi ancak biz yine iyi oyunumuzu sürdürerek durumu 21-24 e getirince Tokat son molasını da aldı.

Sorgun Belediyespor da bu dakikada kaptan Ali Çayır sakatlanıp oyundan çıkınca Tokat Belediye Plevne bütün ağırlığını oyuna verdi ve önce farkı bir sayıya kadar düşürerek durumu 23-24 e getirdi. Bu kez mola almak zorunda kalan taraf biz olduk. Karşılıklı sayılarla geçen üçüncü setin sonunda 28-26 yı yakalayan Tokat Belediye Plevne takımı bu seti kazanarak setlerde durumu 1-2 ye getirdi.

Maçın dördüncü seti karşılıklı sayılarla başladı. Ancak Tokat Belediye Plevne üstünlüğü ele geçirerek farkı açtı ve durumu 9-5 yapınca Sorgun Belediyespor ilk molasını aldı. Mola sonrası üstünlüğünü sürdüren Tokat bu setin teknik molasına da 12-7 önde girmeyi başardı.

Mola sonrası biraz toparlanıp durumu 15-12 ye getirince Tokat bu kez mola alan taraf oldu. Moladan güçlü bir şekilde dönen ev sahibi takım farkı giderek açtı ve durumu 1-15 e getirdi. Sorgun Belediyespor teknik heyeti hemen müdahale edip son molasını aldı. Mola sonrası toparlanan Sorgun Belediyespor farkı iki sayıya kadar indirdi ve durumu 19-17 yapınca Tokat’ta son molasını aldı. Moladan sonra bir sayı daha aldık ve durumu 19-18 yaptık, ancak ev sahibi takım yine set sonuna tüm ağırlığını koyup seti 25-19 kazanarak setlerde durumu eşitledi ve 2-2 ye getirdi.

Maçın final seti de karşılıklı sayılarla başladı ve saha değişimine ev sahibi takım 8-6 önde girdi. Saha değişimi sonra maçta iyice morallenen Tokat Belediye Plevne takımı Sorgun Belediyespor’u adeta sahadan sildi ve final setini 15-9 kazanarak maçtan galibiyetle ayrılan taraf oldu.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu