Sorgun Belediyesi’nde Toplu Sözleşme sevinci

Ekleyen admin on Şub 18th, 2020 kategori : Genel, Manşet. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Sorgun Belediye Başkanlığı ile Hizmet İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Sorgun Belediye yemekhanesinde düzenlenen imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, 11.Dönem toplu iş sözleşmesinde 62 personelin maaşlarında iyileşme sağladıklarını belirterek “Göreve geldiğim günden bu yana 10 aylık bir süre geçti. Bu süre içerisinde birlikte çok güzel işler yaptık. Bugün vatandaşın gözünde çalışan bir belediye imajı oluşturduk. Bugünden sonrada hep birlikte daha iyi işler yapmak için tüm gayretimizle çalışacağız. Sürekli kendini yenileyen, ileriye dönük, sürekli çıta yükselten bir belediye olacağız. Bunu hep birlikte başaracağız. Onun için bugün olduğu gibi, bugünden sonra da aynı azim ve gayretle çalışmalarınızı bekliyorum” dedi.

Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şubesi Başkanı Ferman Zararsız da yaptığı açıklamada, Sorgun Belediyesi ile 11.Dönem toplu iş sözleşmesi imzaladıklarını dile getirerek, “Sendikamız ile Sorgun Belediye Başkanlığı arasında 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzaladık. İmzalanan yeni sözleşmenin her iki taraflara hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, sözleşmenin sorunsuz bir şekilde imzalanmasından dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci’ye teşekkür etti.

Toplu sözleşme imza törenine Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız ve belediye çalışanları katıldı.

Sözleşme ile işçiler birinci yıl 6+6, ikinci yıl ise 5+5 zam aldılar.

Karşılık imzalanan sözleşme sonrasında Belediye Başkanı Ekinci ve Hizmet-İş Sendika Başkanı Zararsız pasta kesti. (ORHAN DOĞAN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu