Sorgun HEM kurslarında denetim

Ekleyen admin on Şub 11th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kaya, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kurslarda denetimlerde bulundu.

Halk Eğitim Müdürü Musa Öcal denetimlerde Kuran-ı Kerim, dikiş nakış, rölyef ve filografi kurslarını ziyaret eden Kaya’ya, kurslar hakkında bilgiler verdi.

Kurs sonrası gazetemiz muhabirine açıklama yapan Kaya, kursiyerlerin kurslar sayesinde yeni şeyler öğrenerek kendilerini geliştirdiklerini, yanlış uyguladıkları şeyleri doğru şekilde yapmayı öğrendiklerini ifade ederek “Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan kurslarımız, hem yeni meslek sahibi yapıyor, hem de kursiyerlere yeni bir kazanç kapısı sağlıyor. Devletimiz özellikle kadınlara yönelik çok önemli politikalar geliştiriyor. Kadınların üretime, istihdama katılmalarını sağlamak için düzenlenen eğitim programlarının çok ciddi şekilde üzerinde duruyor” dedi.

Kadınların istemesi halinde yapamayacağı hiçbir şeyin olmadığını vurgulayan Kaya, “Bu gün Sorgun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüz çok değişik dallarda onlarca kurs açıyor. Vatandaşlarımız da bu kurslara yoğun ilgi gösteriyor. Bu durum bizleri de çok memnun ediyor. Yani eskiden olduğu gibi sadece dikiş, nakış tarzı kurslar değil, günümüz ihtiyaçlarına göre insanları meslek edindirmeye yönelik kurslar düzenliyor” diye konuştu. (MEHTAP DOĞAN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu