Hayallerimiz gerçekler ve gayret” isimli seminer yapıldı

Ekleyen admin on Şub 11th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Yozgat Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata tarafından, Sorgun Feyzullah Bektaş İmam Hatip Ortaokul Müdürlüğü’nün daveti üzerine, “Hayallerimiz, Gerçekler ve Gayret” konulu seminer verildi.

Okulun konferans salonunda gerçekleşen, sohbet ve söyleşi havasında gerçekleşen toplantıya yedinci ve sekizinci sınıflarda okuyan 175 öğrenci ile öğretmenler okul yöneticileri katıldı.

Öğrenciler ile bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu belirten Prof. Dr. Mustafa Böyükata, ülke, millet ve insanlık için güzel hayaller kurmanın varlıklar içerisinde insana mahsus olduğuna dikkat çekti.

Sonsuzluktan gelen ve sonsuzluğa giden dünya yolculuğunda, eşyanın, maddenin sırlarını anlamak insanın düşünmesi ve bilimin öcülüğünde olacağını belirtti. Din ve sosyal bilimler ile fen bilimlerini birlikte dikkate almak gerektiğine de değinen Prof. Dr. Mustafa Böyükata, “Herkes en iyi olmayabilir. Ancak herkes birbirinde farklı ve özel yaratılmıştır. Her kes farklılıkları ile yapacağı işlere katkı verebilir ve değer katabilir. İleride ne olmak istediğinizi de ne yapmak istediğinize, peşine düşmeye değer hayallerinize dönük belirlemelisiniz. Elbette bunun için gerçekçi planlarınız olmalıdır. Başaranlar çalışanlar arasından çıkar. Doğrudur. Fakat çalışan herkesten ziyade, hedef odaklı çalışanlar kazanır ve gerçek başarıya ulaşır. Bazen öyle güzel hayaller, idealler olur ki; bir ömür çalışmak yetmez. O zaman birlikte çalışmak gerekir. Hedef odaklı ve ekip olarak, takım çalışması gerekir. Bütün bunlar bir gayetle başlar, yine gayret ile devam eder” dedi.

Hayatından da örnekler veren Prof. Dr. Mustafa Böyükata, yeteneklerini ortaya koyabilecekleri, ilgi alanlarını gözlemleyecekleri, meraklarını giderecekleri etkinliklerin; proje faaliyetlerinin, yarışmaların, sosyal ve kültürel etkinliklerin içerisinde yer almalarını tavsiye etti.

İnsan mizacına uygun sağlam bir karakter geliştirdiğinde sahip olacağı güzel kişiliği ile faydalı bir birey olacağını da ifade eden Prof. Dr. Mustafa Böyükata, sevdikleri meslek ve işleri yapmalarını ya da hangi işi yapmak durumunda iseler o işi severek yapmalarını da özellikle belirtti.

Öğrencilerin yoğun ilgi ve aktif katılım gösterdikleri hareketli buluşmada sorulan sorulara da cevaplar verildi.

Toplantı sonun da Sorgun  Feyzullah Bektaş İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Alper Kapan, “Öğrencilerimiz ve bizler için faydalı bir toplantı oldu. Özellikle 7’inci ve 8’inci sınıf öğrencilerimizin motivasyonun artırmak, onları geleceğe daha iyi hazırlamamız konusunda farkındalık oluşturmak, adeta global bir köy olan, gelişen ve hızla değişen dünyaya ayak uydurabilmelerinin bilincini yükseltmek bakımlarından seçilen konu gayet yerinde oldu. Mesaisinin büyük bir bölümünü gönüllü olarak Türk Milli Eğitimine ve gençlerimizin yetişmesine harcayan, ilimizin çok önemli akademisyenlerinden olan kıymetli hocamıza, okulumuzu onurlandırdıkları için okulum ve öğrencilerim adına çok teşekkür ederim” diyerek plaket takdim etti. (ORHAN DOĞAN)

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu