Tekvandocu Özen gümüş madalya ile döndü

Ekleyen admin on Şub 11th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Sorgunlu tekvandocu Furkan Özen, ilk kez giydiği milli forma ile ilk uluslar arası madalyasını kazandı.

Sorgun Zinde Gençlik ve Spor Kulübü Tekvando Antrenörü Ahmet Turan Dinçer ; 03-05 şubat tarihleri arasında İstanbul da yapılan 7.Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvasın’da Milli Takım formasıyla yarışan Furkan Özen’in gümüş madalya kazandığını söyledi.

Dinçer,  52 ülkeden 2 bin 200 dolayında sporcunun katılımıyla yapılan turnuvada Özen’in + 180 yarıştığını ifade ederek “Yıldızlar kategorisinde +180 de yarışan sporcumuz ilk kez uluslar arası bir turnuvada yarışmasına rağmen oldukça başarılı oldu.  İlk turlarda gerek Türkiye’den gerekse Avrupa’dan karşısına çıkan rakiplerini bir bir geçen Özen, finale adını yazdırmayı başardı. Finalde Tekirdağ’dan Muhammed Buğra Akbabaöz ile yarıştı ve güçlü rakibine 16-14 yenilerek gümüş madalyada kaldı. Bu uluslar arası başarısından dolayı sporcumuzu tebrik ediyorum” dedi.

Bu vesileyle  sporcum ve bana maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Sorgun Kaymakamı Sayın Bahadır GUNEŞ’e , il milli eğitim müdümüz sayın Yusuf YAZICI ‘ya ,Il spor müdürümüz sayın Rasim PARLAK’ a Taekwondo il temsilcisi sayın Şevket Timuray’a teşekkür ederiz. (OĞUZHAN SAYDAM)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu