Arıkan ölüm yıldönümünde anıldı

Ekleyen admin on Şub 11th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Eğitim dünyasının duayeni olarak bilinen İbrahim Arıkan, ölümünün 4. Yılında ailesi, sevenleri ve çalışanları tarafından anıldı.

22 Ocak 1941 tarihinde Sorgun ilçesine bağlı Salur köyünde dünyaya gelen Dr. İbrahim Arıkan’ın kızı Ebru Arıkan, “Sevgili babamız ülkemiz eğitim sektöründe üstlendiği dönüştürücü rolü ile ilk olarak üniversiteye giriş çalışmalarında, devamında anaokulundan liseye kadar 8 yıllık araştırma ve geliştirme çalışmaları sonrasında  21. yüzyılın insanını yetiştirmek üzere kurduğu MEF Okullarında ve son eseri olan MEF Üniversitesinde gerçekleştirdiği ilkler ile eğitimin tüm aşamalarında hizmet etmiştir. Bir dönem de sürücü kursları ile trafik eğitimine de katkı sağlamak istemiştir. Yine aynı şekilde, ülkemizde taşımacılık sektörünü bugünkü çağdaş yapıya kavuşturmuş, ambarlar döneminden kapıya kadar taşımacılık yapılmaya başlanan döneme geçilmiştir. Yurtiçi Kargo, sektörün mevzuatını yazan bir kurum olmakla kalmamış, Türkiye’de iş yapış şekillerini kökten değiştirmiştir; ekonomimize önemli katkılar sağlamıştır. Bir toplumun refahı sanıldığı gibi önce ekonominin düzeltilmesiyle değil, sosyal olarak hedeflerine ulaşabilmesiyle mümkün olur. Bu da eğitim sisteminde iyi yetişen gençler, öğretmenler, doktorlar, mühendisler, hukukçular ile mümkündür. Sevgili babamız arkasında yüzyıllarca taşınacak izler bırakmıştır” diyerek, Dr. İbrahim Arıkan’ın dönüştürücü liderlik özelliğini vurguladı.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu