Halkbank’a boyun eğdik:1-3

Ekleyen admin on Şub 11th, 2020 kategori : Genel, Spor. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

AXA Sigorta Efeler Ligi 17. Haftasında evinde Halkbank ile karşılaşan Sorgun Belediyespor umduğunu bulamadı.

Sorgun Kapalı Spor Salonu’nda dolu tribünler karşısında oynanan maçta her iki takımda karşılıklı sayılarla oyuna başladı.

Maçın ilk teknik molasına konuk ekip 12-11 önde girdi. Teknik mola sonrası milli oyuncusu Metin Toy’un sakatlanmasıyla şok yaşayan Halkbank, buna rağmen farkı üç sayıya kadar çıkarıp durumu 13-16 yapınca Sorgun Belediyespor ilk molasını aldı.

Mola sonrasında yine iyi oynayan taraf Ankara ekibi idi ve durumu 14-18 e getirince Sorgun Belediyespor ikinci molasını da aldı. Ancak bu mola da işe yaramadı ve Halkbank bu seti 18-25 kazanmasını bildi.

Maçın ikinci setine bu kez takımımız iyi başladı ve setin başlarında 3-1 öne geçti. Farkı giderek açan Sorgun Belediyespor ikinci teknik molaya 7 sayı farkla 12-5 önde girdi. Mola sonrası da üstünlüğünü sürdüren Sorgun Belediyespor sayı farkını 8 e çıkararak durumu 13-5 yaptı. Ancak bu dakikadan itibaren toparlanan Halkbank farkı 6 sayıya indirip durumu 18-12 yapınca Sorgun Belediyespor ilk molasını aldı. Mola sonrası her iki ekip birer sayı daha aldı ve bu kez de Halkbank molası geldi.

Mola sonrasında servise gelen Efe ardı ardına aldığı sayılarla farkı 4 sayıya kadar indirip durumu 22-18 e getirse de bu seti Sorgun Belediyespor 25-21 kazanmasını bildi ve setlerde eşitliği yakaladı.

Metin Toy’un sakatlanması ve oyuna dönememesi konuk ekibin moralini bozsa da üçüncü sete çok iyi başladılar ve set başında 1-5 öne geçtiler.

Bu setin teknik molasına kadar 4 sayılık üstünlüğünü koruyan Halkbank teknik molaya da 8-12 üstün girdi.

Mola sonrası oyunda üstünlüğü ele geçiren Sorgun Belediyespor durumu 14-14 yapınca Halkbank mola almak zorunda kaldı.

Halkbank moladan iyi döndü ve durumu 14-16 yapınca bu kez Sorgun Belediyespor mola aldı. Set sonlarına doğru takımımız durumu eşitledi ve 21-21 e getirdi.

Bu dakikadan itibaren sette büyük çekişme gözlendi ve set sonunda gülen taraf 24-26 ile Halkbank oldu.

Maçın dördüncü seti karşılıklı sayılarla başladı ancak bu setin teknik molasına da konuk ekip Halkbank 11-12 önde giren taraf oldu.

Teknik mola sonrası durum 13-13 oldu. Sorgun Belediyespor’da servise gelen Hiroshi üst üste iki sayı alınca Halkbank ilk molasını aldı ancak buna rağmen Hiroshi’nin servislerini kıramadı. Kübalı pasör çaprazı iki sayı daha alıp durumu 17-13 yapınca Halkbank ikinci molasını da aldı. Mola sonrası farkı 5 e çıkaran Sorgun Belediyespor seti kazandım havasına girince Halkbank yakaladığı seri ile farkı 3 sayıya kadar indirip durumu 19-16 yaptı ve Sorgun Belediyespor mola almak zorunda kaldı.

Yakaladığı rüzgar ile morallenen Halkban ardı ardına aldığı sayılarla farkı kapattı ve 19-20 öne geçince Sorgun Belediyespor ikinci molasını da aldı. Ancak tüm bu girişimler sonuç vermedi ve Ankara temsilcisi bu seti de 25-21, maçı da 3-1 kazanmasını bildi.

Voleybol: AXA Sigorta Efeler Ligi

Salon: Sorgun

Hakemler: Tuncay Kandemir, Kadir Girente

Sorgun Belediyespor: Aslan Ekşi, Ali Çayır, Mehmet Almaz, Rosales, Gavilan, İbrahim Kurt (Serkan Kılıç, Rıfat Kantarcıoğlu, Görkem Sertel, Onur Altınkaya, Çağlar Aksoy, Yusuf Erdem)

Halkbank: Efe Bayram, İbrahim Emet, Metin Toy, Bahov, Faik Samet Güneş, Seganov (Hasan Yeşilbudak, Volkan Döne, Toncek Stern, Gökhan Gökgöz)

Setler: 18-25, 25-21, 24-26, 21-25

Süre: 128 (28, 30, 36,34)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu