DEZENFORMASYON

Ekleyen admin on Şub 11th, 2020 kategori : Ali Demirdağ. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Bence çevrecilerin üzerinde durması gereken en önemli problemlerden biri de budur. Programlarında var mıdır bilmiyorum ama bu ülkenin kalkınması yönünde atılan her adıma, planlanan her türlü sanayi tesisine karşı çıkan, güya çevreye zarar veriyor endişesiyle karşı çıkan çevreciler, bundan böyle bu konuyu gündemlerine alırlarsa inşallah günahlarına kefaret olur.

Zira zihinleri, akılları, hafızaları, hayalleri kirletmek; çevreyi kirletmekten çok daha fazla insanlığa ihanettir. Bunun örneklerini yakın zamanlarda çok gördük. En sonunda da bu kafası, kalbi, aklı, fikri ve eli kirli adamlar sosyal medyayı kullanarak; Elazığ depremiyle ilgili akla hayale gelmedik kirli mesajlar yayımladılar.

Bununla ne amaçladıkları belli olan bu zihni kirli adamların niyeti;  güya devleti ve onu temsilen hükümeti ve orada cansiperane görev yapan kahramanları zaafa uğratmaktı. Ama planları tutmadı. Silahları geri tepti ve kirli ellerinde patladı.

KİRLİ REKLAMLAR

Çevrecilere bir iştigal sahası daha var, o da şudur: Her mevsimde, insanların daha çok ihtiyaç duyduğu eşyaları güya ucuza satıp paraya çevirmenin yollarını arayan uyanık reklamcılar, insanların bazı zaaflarından istifade ile zihinlerini kirletmeye yönelik bir propaganda vasıtası geliştirdiler. “Kapatıyoruz –Batan Geminin Malları Bunlar- Yanan mağazadan Kurtarılanlar-İhraç Fazlası vb.” gibi çarpıcı ifadelerle ticaretin ve pazarın emniyetini ihlal ederek, insanların güvenini sarsmak suretiyle bir kirli oyunu sahneye koyuyorlar. Evet, çevreciler bu konuya da el atsalar, iyi olur kanaatindeyim.

Hayatımızın her safhasında gördüğümüz ve kurtulamadığımız İSRAF’IN önlenmesi açısından bu türlü propagandalara kanmadan ve bu işi çevrecilere bırakmadan topyekûn bu aldatıcı reklamlara karşı ortak bir tepki göstererek; aklımızı, fikrimizi ön planda tutup hislerimizin esiri olmaktan kendimizi kontrol altında tutmak mecburiyetindeyiz

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu