UNUTACAĞIZ

Ekleyen admin on Şub 11th, 2020 kategori : Salim Taşçı. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Unutmam, unutmayacağız diyeceklere SORU-YORUM: Daha öncekileri unutmadık mı? Ah dedik, vah dedik, fatihalar okuduk, yardımlar yaptık, vefat edenlerin mezarları dahi yapılmadan unuttuk… İnşallah bu kez unutmayız..! Birazcık da olsa akıllanırız… Bir gün karpuzcu bir müteahhite! sormuştum; etriye demirleri  iyi mi? diye… Verdiği cevap aynen şöyleydi: “Benim binamda et ne geziyor?..’’ Vatandaş+müteahhit+belediye= RANT… Eğer ilk planda rant söz konusu olduğu taktirde, ahlak hırsızlığı başladı demektir, çimentodan, demirden çalınanın karşılığı emin olunuz ki fazla bir para tutmaz ama hırsız hırsızdır… Ocaklar sönmüş, geride kalanlar perişan olmuş, ahlak hırsızının umrunda olmaz. Olmadığı içinde her depremde yüreğimiz yanmaktadır… İskan ruhsatı verilirken belediyelerin kontrol mekanizması sağlıklı çalışmış olsa, çürük bina diye bir mesele olmaz…                     Masa başında verilen ruhsatların sonucuna hep beraber şahit olmaktayız! Vatandaş da kendi binasının denetçisi olmalıdır. Alacağı dairenin makyajını yeterli görüp almamalıdır.Yapı denetim kurumlarından yardım alıp, tapuya öyle gitmelidirler… Deprem öldürmez bina  öldürür! deriz de yapmamız  gerekeni yapmalıyız..

Hayır hayır binada öldürmez, öldürenler ahlak hırsızlarıdır… Müteahhitlik kanunu çıkartılarak meslek disiplin altına alınmalıdır… Avrupa da nüfusu elli milyonu geçmiş devletlerin her birinde müteahhit sayısı, 2500-3500 arasıdır. Sıkı durun! Türkiye’de 457 bin… Ne yazsak, ne söylesek bilemiyorum..!

İnşallah geçmişten ders alırız da unutmayız…

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu