Çocukların ana ve babalarından bekledikleri

Ekleyen admin on Şub 4th, 2020 kategori : Salim Savcı. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

2007 yılından 2019 yılına dek tam 12 yıl ülkemizde bulunan 1,146 Halk Hütüphanesinden Çorum Osmancık Çampınar Prof. Bahri Savcı Kütüphanesinde Rehberlik Öğretmenliği sürdürdüm.

yavrularımızdan öğrendiklerimi analara babalara bir de ilgi duyacaklara içtenlikle iletmek istiyorum. İzninizle!

-Çok sevdiğim, çok saydığım anneciğim ve babacığım, sizlerin bir parçasıyım. Ama ikinizin de bir kopyası değilim. Kendisine özgü bir yeteneğim.

-Her ikinizinde soyundan 7 kuşaktan, 7′şer “GEN” alarak dünyaya geldim.

-Üç yaşımın sonuna kadar her şeyi aile yuvamızda sizlerden öğrendim, sevgi ortaminda öğrendim.

-4. ve 5. yaşlarımda kreşlerde yaşadıklarımla her şeyi;oyun havasında kaynaşarak öğrenme olanağı buldum.

-6. yaşına girince beni ilkokul içerisindeki birinci sınıfın anaokuluna göndermeyin. Okullar, bana 7. yaş çocuklarının bildiklerini bana öğretmeye kalkışabilirlerse ben düşünme yerine ezberciliği seçebilirim.

-7. yaşıma basınca beni kesinlikle ilkokula gönderin. Her akşam da, her gün neler yaptığımı da bana sorun, ne denli işiniz çok olsa da lütfen beni dinleyiverin ki anlatmam gelişebilsin! İşte o zaman; ezberci değil, düşünebilen bir öğrenci olurum.

-Ülkemizde; ilk-orta-lise öğretimini devlet vermektedir. bu eğitim ve öğretimi yeterli görmeyin, beni okuyabildiğim yere kadar okutabileceğinizi biliyorum. Çünkü ben; sizlerin bir eseriyim. Söylediğim gibi, eşsiz parçanızım!

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu