Şair Ünlü’nün ilk şiir kitabı çıktı

Ekleyen admin on Oca 21st, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Sorgunlu Şair Erol Ünlü’nün ilk şiir kitabı olan “Yarın ola hayır ola” çıktı.

Birbirinden güzel 103 şiirin bulunduğu kitabının ilk kitabı olduğu bilgisini veren Ünlü, “Şiir kitabımda kendi hayatımdan, çevremde yaşanmış gerçek hikayeleri konu alarak, dostluk, arkadaşlık, insanlık, aşk ve diğer farklı konulardan bahsederek serbest bir şiir çalışması yaptım.

Uzun yıllar önce yazmaya başladığım şiirlerimin içinde kitabın ismine uygun olanları seçtim.

Kitabımın çıkarılmasında bana destek olan herkese sonsuz teşekkür ederim” dedi.

EROL ÜNLÜ KİMDİR?

1980 yılında Yozgat’ın Sorgun ilçesinde doğan Ünlü, ilk, orta ve lise tahsilini Sorgun’da yaptı. Babası ile birlikte lokanta işletmeciliği yapan Ünlü, bu arada 1993 yılında müzik çalışmalarına da başladı. 1997 yılında ilk kez bağlamayı eline alan Ünlü, ilk şiirini ise 2002 yılında askerde yazdı. Yazdığı 120 şiirin 6 tanesi değişik yer ve zamanlarda yollarının kesiştiği besteci şairler tarafından bestelendi.

Açtığı bağlama kursları ile birçok genci bağlama ile tanıştıran Ünlü evli ve iki çocuk babası olup, halen bir kamu kuruluşunda çalışmaktadır. (ORHAN DOĞAN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu