Spor Toto’dan rövanşı alamadık

Ekleyen admin on Oca 21st, 2020 kategori : Genel, Spor. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Axa Sigorta Efeler Ligi’nde mücadele eden takımımız Sorgun Belediyespor Voleybol takımı, evinde oynadığı Spor Toto maçında 3-2 yenildi.

Kapalı Spor Salonu’nda, saat 16.00 da dolu tribünler önünde oynanan karşılaşmaya konuk ekip Spor Toto takımı iyi başladı.

Setin başlarında aldığı sayılarla durumu 5-10 yapan Spor Toto takımının bu üstünlüğüne yakaladığı 4-1 lik seriyle Sorgun Belediyespor son verdi ve durumu 11-9 yaptı, ancak bir sayı daha alan Spor Toto takımı ilk teknik molaya 9-12 önde girdi.

Teknik moladan iyi dönen konuk ekip üst üste aldığı sayılarla durumu 13-17 yapınca takımımız ilk molasını aldı.

Mola sonrasını da iyi oynayan konuk ekip farkı 6 sayıya çıkarıp durumu 13-19’a getirince Hoca Bahadır Güneş oyuna Yusuf Erdem’i aldı.

Yusuf’un etkili servisleriyle Sorgun Belediyespor farkı eritti ve durumu 17-20 ye getirince bu kez Spor Toto mola aldı.

Mola sonrasında da Yusuf’un etkili servisleri devam etti. Önce 20-20 beraberliği yakalayan takımımız yine Yusuf’un servisleriyle 3 sayı öne geçti ve skoru 23-20 yaptı.

Bundan sonraki dakikaları iyi oynayan ekibimiz rakibine seti alma şansı vermedi ve seti 25-22 kazanmasını bildi.

Şüphesiz ki bu setin kahramanı attığı servislerle 9 sayı alan Yusuf Erdem di.

Maçın ikinci setine de takımımız iyi başladı ve yine Yusuf ile 3-1 öne geçti. Ancak bu kez rakibimiz farkın açılmasına izin vermedi ve 5-5 beraberliği yakaladı. Bundan sonra karşılıklı sayılarla geçen setin teknik molasına Ankara ekibi Spor Toto 12-11 önde girdi.

Teknik mola sonrası Spor Toto takımı sette üstünlüğü ele geçirdi ve durumu 17-14 yapınca takımımız ilk molasını aldı.

Moladan iyi dönen Sorgun farkı iki sayıya indirdi ve durumu17-19 yaptı. Bu dakikada Spor Toto teknik ekibi hemen molasını alarak üstünlüğümüze son vermek istedi ve bunda da başarılı oldu. Set sonlarına doğru farkı açın Ankara temsilcisi ikinci seti 25-20 kazandı ve setlerde eşitliği sağladı.

Maçın üçüncü setine bu kez 1-3 lük Spor Toto üstünlüğü ile başladık. Daha sonra oyunda dengeyi sağlayan takımımız 3 sayılık bir seri yakalayarak durumu 4-3 e getirdi. Takımımız farkı daha da açıp 8-4 yapınca Spor Toto ilk molasını almak zorunda kaldı.

Konuk ekibin aldığı bu mola da üstünlüğümüzü sürdürmemize engel olmadı ve teknik molaya 12-8 önde girmeyi başardık. Mola sonrası takımımız farkı bir sayı daha artırıp durumu 14-9 yaptı. Bu dakikadan sonra oyunda dengeyi sağlayan konuk ekip farkı eritip durumu 15-13 e getirince bu kez biz mola aldık.

Moladan iyi dönen Spor Toto önce 20-20 eşitliği sağladı, sonra da 20-22 öne geçti ve biz de ikinci molamızı aldık.

Mola sonrası yine üstün olan taraf Spor Toto takımıydı ve seti de 21-25 kazanmasını bildi.

Maçın dördüncü setine yine biz iyi başlayıp hemen set başında 2-6 öne geçtik.  Spor Toto takımı oyunda dengeyi sağlasa da bu setin teknik molasına 12-11 önde giren taraf biz olduk.

Karşılıklı sayılarla geçen mola sonrasında fark bir ara 2sayıya çıkınca Spor Toto takımının hocası hemen oyuna müdahale edip ilk molasını aldı.

Mola sonrasında da üstünlüğümüzü sürdürüp farkı da 4 sayıya çıkararak durumu 22-18 yapınca konuk ekip ikinci molasını da almak zorunda kaldı.

Mola dönüşü takımımız bir sayı daha aldı ve durumu 23-18 yaptı. Ancak bu dakikadan itibaren biz durduk Spor Toto takımı üst üste sayılar aldı ve durumu 23-21 e getirdi. Bu durumda mola almak zorunda kalan Sorgun Belediyespor, durum 24-23 olunca ikinci molasını da aldı. Spor Toto takımı eşitliği yakaladı ve durumu 24-24 yaptı, ancak takımımız iki sayı daha alarak seti 26-24 kazandı ve setlerde durumu 2-2 yaparak maçı final setine taşıdı.

Maçın final seti rakip ekipten Aslan Ekşi’nin 2, takımımızdan Aslan Ekşi’nin bir kırmızı kart görmesiyle başladı.

Sete bu kırmızı kartlarla 2-1 önde başlayan takımımız final setinin ilk bölümünü 6-8 geride tamamlayarak saha değişimine gitti.

Son bölümlerde takımımız durumu 10-12 ye getirince Spor Toto takımı mola aldı, mola sonrasında rakibin iyi oyununa karşılık veremedik ve final setini 11-15, maçı da 2-3 kaybettik.

Ligin ikinci yarısına 8’inci sırada başlayan ekibimiz, kendisinden altta bulunan İnegöl Belediyespor’un Galatasaray’ı 3-0, İBB nin de Ziraat Bankası’nı 3-2 yenmesiyle bir anda 2 basamak daha düştü ve 10’uncu sıraya geriledi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu