Başkan Ekinci gazetecilerle yemekte buluştu

Ekleyen admin on Oca 14th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT– Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, Yozgat’ta görev yapan gazetecilerle yemekte bir araya geldi.

Belediye Sosyal Tesislerinde verilen yemekte konuşan Başkan Ekinci, gazetecilerin mesai mefhumu gözetmeksizin özverili bir şekilde çalıştıklarını belirterek, halkı bilgilendirme adına kamu görevi yaptığını söyledi.

Gazetecilik mesleğinin, fedakarlık ve sorumluluk isteyen bir meslek olduğunu vurgulayan Ekinci, “İlçemizde ve ilimiz gibi şehirlerde gazetecilik yapmak elbette büyük şehirlere göre daha zordur. Çünkü büyük şehirlerde gazetecilerin haber üretme ya da haber değeri taşıyan olaylara yakınlığı daha fazla olduğu için, bölgemize göre daha avantajlı durumdadırlar. Buna rağmen şehrimizde görev yapan gazeteci arkadaşlarımız, sorumluluklarının bilincinde hareket ederek, hem bizlerin sesinin halkımıza ulaşmasını, hem de şehrimizin tanıtımına yaptıkları haberlerle en güzel katkıyı sağlıyorlar. Bu yönüyle de bir nevi kamu görevini yerine getirmiş oluyorlar.”dedi.

Başkan Ekinci yemekte gazetecilere, 8 aylık görev süresi boyunca yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler aktardı.

Gazetecilerin, bulundukları şehirlerde yaptıkları haberlerle şehrin sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişmesine büyük katkılar sağladığını vurgulayan Ekinci, “Belediye olarak, basın yayın ilkelerine bağlı, doğru, tarafsız ve objektif bir yayın anlayışıyla yayın hayatını sürdüren basın yayın kuruluşlarımıza ve çalışanlarına elimizden geldiğince destek olmaya devam edeceğiz. Basının bir şehrin gelişmesi kalkınması ve tanıtımı noktasında önemi çok büyüktür. Bu kapsamda ilçemiz ve ilimizde de mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerinin bilincinde kamu yararına yayınlar yapan bütün gazetecilerimizin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor, aileleri ve sevdikleri ile nice mutlu yıllar geçirmelerini diliyorum.”diye konuştu.

KUTLAMA ZİYARETLERİ
Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, Sorgun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Kaplan, Sorgun İl Genel Meclisi Üyesi Mesut Kılıç gazetemizi ziyaret ederek Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladılar.

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan ziyarette, Sorgun’da işlerini layıkıyla yapan gazeteci ve habercilerin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladığını kaydetti.

Sorgun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Kaplan da haber alma gibi önemli bir görevi yerine getirdikleri, tarafsız ve bağımsız haber yaptıkları için Sorgun Yerel basınını kutladığını belirtti.

Diğer yandan İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Serdar Okçu, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Dıvrak, Gülşehri Belediye Başkanı Ali Ünlü, İl Genel Meclisi Üyeleri Bekir Bozkurt, Mesut Kılıç ve Makine Mühendisleri Odası Yozgat Eski Temsilcisi Tahir Demirel de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yerel basını ziyaret ederek iyi dilek ve başarı temennilerinde bulundular. (MEHTAP DOĞAN)

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu