Termal ve Sağlık Turizmi Çalıştayı yapıldı

Ekleyen admin on Oca 14th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT  – Sorgun Ticaret Ve Sanayi Odası ile ORAN Kalkınma Ajansı organizasyonunda gerçekleştirilen Sorgun Termal ve Sağlık Turizm Çalıştayı yapıldı.

Özel bir otelde gerçekleştirilen çalıştayda konuşan Yozgat Vali Yardımcısı İzzet Ercan, Kırşehir’de çalışmasına rağmen Yozgat’ta bu kadar termal kaynak olduğunu, termal tesislerin bulunduğunu bilmediğini söyledi.

Bunu bilmemesinin tanıtım eksikliğine bağlayan Ercan “Demek ki burada bir tanıtım eksikliği var. İlçelerimizin çoğunda termal su kaynakları var. Bunları iyi değerlendirmeli, iyi tesisler yapmalıyız. Yaptığımız bu tesisleri de yemek, eğlence, spor, kültür gibi  diğer turizm sektörleriyle entegre etmeliyiz” dedi.

Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci ise yaptığı konuşmada Sorgun’dan geçen E-88 Karayolu’nun günde 15 bin araç trafiğine sahip olduğunu, bunun içinde ilçede konaklama sektörünün gelişmesinin ilk planda olduğunu söyledi.

Bu durumun Türkiye’de ki birçok yoldan fazla olduğunu dile getiren Ekinci, “Böyle bir yolcu ve araç trafiğine sahip olan ilçemizde konaklama önemli bir ihtiyaç olarak gözüküyor. Diğer yandan kaliteli ve 80 – 85 derece sıcaklıktaki termal sular ve bu sulardan yararlanma için çevre il ve ilçelerden gelen insanlarımızın konaklama ihtiyaçları, yine burada ön plana çıkıyor. Bunun için de termal turizmin geliştirilmesi gerekmektedir. Biz belediye olarak bu alanda yatırım yapacak girişimcilere destek olmaya hazırız” dedi.

Sorgun TSO Başkanı Üzeyir Arslan da yıllardır göç veren Yozgat’ın, termal turizmin gelişmesi, yüksek hızlı tren yolunun hizmete girmesi, hava alanının açılmasıyla birlikte göç alan bir il haline gelebileceğini söyledi.

Çalıştay, konuşmaların ardından Yozgat Bozok Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Galip Akın’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen ‘Termal Turizm Paneli’ ile sona erdi.

Çalıştaya, Yozgat, Sivas, Antalya, Afyon, Nevşehir ve Trabzon illerinden girişimciler katıldı.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu