Tekvando seçmelerinde Sorgun üstünlüğü

Ekleyen admin on Oca 14th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Yozgat da yapılan Okullar Arası Yıldız – Genç Tekvando il seçmelerinde Sorgunlu tekvandocular 19 birincilik kazandı.

Spor Vadisi Çok Amaçlı Spor Salonu’nda yapılan seçmelere Sorgun adına  Zinde Gençlik ve Spor Kulübü, Sorgun Belediye Spor Kulübü ve Sorgun Halk Eğitimi Tekvando takımı sporcuları katıldı.

Seçmelerde rakiplerine büyük bir üstünlük kuran Sorgunlu tekvandocular 19 birincilik, 10 ikincilik, 14 de üçüncülük aldılar.

Sorgun Belediyespor Tekvando Antrenörü Ahmet Turan Dinçer,  sporcuların göstermiş olduğu performanstan çok memnun olduğunu ifade ederek “Sporcularımız Niğde ilinde yıldızlar, Sivas ilinde gençler grup müsabakalarına katılarak ilimizi temsil edecekler. Hedefimiz grup müsabakalarından başarı ile ayrılarak Türkiye şampiyonasına katılmaktır” dedi.

Seçmelerde birinci olan öğrencilerin listesi şöyle:

Milli Egemenlik ortaokulundan; 33 kg da Sefa Taşkan +65 kg da Furkan Özen 53 kg da Buğra Doğan 44 kg da Ebrar Ece Sedef.

Mehmet Akif Ersoy ortaokulundan; 37 kg da Enes Doğan 45 kg da Sami Yusuf Bulut, 49 kg da Alp Alper Ege Şahin, 59 kg da Büşra Gül Özsoy.

Yavuz Selim ortaokulundan; 41 kg da Hüseyin Yaşar.

Yeni Çeltek İmam Hatip ortaokulundan; 37 kg da Elsa Nur Akyıldız.

Akşemsettin İmam Hatip ortaokulundan; 57 kg da Göktürk Sipahi bir birincisi olmuştur

Liselerde ise;

Şehit Ahmet alan Anadolu lisesinden;68 kilogramda Emir Talha Biçer, 63 kilogram da Hülya Güderoğlu,

Şehit Mücahit Erbaş nadolu İmam Hatip lisesinden; 78 kilogram da Sabri Demir,

TOKİ Şehit Mustafa Tekgül Anadolu lisesinden; 73 kilogramda Mustafa Gök

Osman Çavuş Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinden; 78 kilogram da Abdülmecid Han Bakır artı

Şehit Yılmaz Kula Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinden: 63 kilogramda Doğukan Duygulu,  59 kilogramda Sultan Demir,

Sorgun Kız İmam Hatip lisesinden; 68 kilogram artı da İrem Akdoğan,

Ayrıca Erdoğan 68 kg da, Akdağ Fen lisesi öğrencisi Gülnaz Gökçe Erkılıçoğlu, Yozgat lisesinden 44 kg da Berre Betül Yücel il birincisi oldu. (OĞUZHAN SAYDAM)

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu