“Çevreni değiştir hayatını değiştir” projesi

Ekleyen admin on Oca 14th, 2020 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

SORGUN Gençlik Derneği tarafından hazırlanan ‘Çevreni değiştir hayatını değiştir’ adlı proje de onaylandı.

AB tarafından desteklenecek olan proje kapsamında, gençler geri dönüşüme dikkat çekerek, çevrenin korunması sağlamak amacıyla 10 ay süresince çeşitli faaliyetlerde bulunacak.

Sorgun Gençlik Derneği Başkanı Halil Uğuz, kuruluşundan bu güne kadar gençler için proje üretmeye, gençlere proje kültürünü kazandırmaya çalıştıklarını hatırlattı.

Başkan Uğuz, ‘’Bu proje fikri Sorgun Gençlik Derneği tarafından verilen Proje Döngüsü Yönetimi Eğitiminde ortaya çıkmıştır. SORGED gönüllüleri tarafından hazırlanan projede, gençlerin çevre duyarlılığını arttırmak üzere yerelde ne yapabiliriz sorusunu sormaları üzerine oluşmuştur. Gençler öncelikle kendi arkadaşlarına, sonrasında diğer gençlere ve Yozgat bölgesinde yaşayan insanlara ulaşmayı hedeflemişlerdir’’ dedi. Dernek Başkanı Uğuz, proje fikrinin gençlerin toplumu ilgilendiren bir sorunla ilgili harekete geçme düşünceleri sonucu hayat bulduğunu, sorun olarak görülen konuyla ilgili eylemde bulunmaları, proje hazırlamaları, sorunun çözümüne yönelik adım atmış olmaları aktif bir vatandaşlık örneği olduğunun altını çizdi.

Uğuz, ‘’Projenin uygulanması sırasında gençler inandıkları bir iş için çalışmanın hazzını yaşayacak ve sorunlar karşısında oturup beklemek yerine, eyleme geçmenin önemini daha iyi kavrayacakladır. Bu durum gençlerin aktif vatandaşlıklarını teşvik edecektir. Projenin yürütülmesinde ki amacımız, gençlerde çevre ve geri dönüşüm ile ilgili sosyal sorumluluk bilincini geliştirmektir. Gençler geri dönüşüme dikkat çekerek, çevrenin korunması sağlamak amacıyla 10 ay süresince çeşitli faaliyetler yürüteceklerdir.  Projemiz Yozgat Yaşanabilir Çevre Derneği işbirliğinde yürütülecektir. Projenin hazırlanmasına gönüllülerimiz Ali Mert Gören, Muhammed Emin Şahin, Hilal Çetin, Ezgi Betül Alkan, Büşra Altın katkı sağlamışlardır’’ diye konuştu.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu