SORGUN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ NEDEN GÖREVDEN ALINDI?

Ekleyen admin on Oca 14th, 2020 kategori : Ali Demirdağ. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Emekli bir eğitimci olup Sorgunda yaşayan, Sorgun’un eğitimiyle alakalı bir insan olarak bu camiada olup biten olaylara her halde bigâne kalmamız düşünülemez.

İlçemizde, eğitim-öğretimin başında 5,5 yıldır görev yapan; 1200 civarında öğretim kadrosuyla ve 17000 civarında öğrencisiyle ve onların velisiyle de zaman zaman birlikte olan bir bürokrat var. Hüseyin EKİNCİ…

Kendisini, eğitimle alakalı olarak yakinen tanıdığımız bir insan olan Hüseyin Ekinci; görev yaptığı bu geniş yelpazede herhangi bir şaibeye bulaşmamış ve hakkında da görevden alınmasını gerektiren bir soruşturmaya tabi tutulmadan ani bir kararla ve garip bir tarzda görevden alınıp “Araştırmacı” ünvanıyla (!) Yozgat il emrine atanıyor. Yerine de bir sendikanın Sorgun şube başkanı vekâleten görevlendiriliyor.

Söz konusu bu tasarrufun arka planında olup biteni bütün Sorgun kamuoyu merakla takip ediyor. Bizden de soruyorlar. Ben de bir medya mensubu olarak onlar adına aşağıdaki soruları soruyorum:

1-)5,5 yıl önce Hüseyin Ekinci’yi bu göreve getiren, Ak Parti ilçe yönetiminin tensip ve tasvipleriyle Sayın Milletvekilleri değil miydi? Şimdi ne oldu, iktidar mı değişti, yoksa Hüseyin Ekinci bu görevi yürütürken kanunsuz bir takım icraatlar mı yaptı?

2-)Sorgun ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne vekâleten görevlendirilen kişinin statüsü müsait midir, şimdiye kadar eğitim-öğretim hususunda hangi başarılı projesi sizin, bu tasarrufu yapmanızda etkili olmuştur?

3-)Bu ülkenin istikbali ile ilgili yapılan her toplantıda sizlerden çokça işittiğimiz, takdir ve tasvip ettiğimiz “Yönetimde istikrar” prensibi sadece bir slogandan mı ibaretti?

Bu ve buna benzer çok fazla sorular geliyor. Ancak sütunumuz elvermiyor. Fakat şu hakikati de ifade etmem, vicdanî sorumluluğumun bir gereğidir:

Sayın Cumhurbaşkanımızın çeşitli mahfillerde yaptığı konuşmalarda, 2023 hedeflerinde ortaya koyduğu ilke ve prensipleri bir daha okuyunuz. Unutanlar için söylüyorum. İnternette var… Mealen bir cümlesini söyleyeyim: “Unsuriyet ve zümre hâkimiyetine dayalı icraat yapamayız. Hiç kimseyi dışlamadan ve ötekileştirmeden, 82 milyonu kucaklamak mecburiyetindeyiz…” “Arife işaret yeter…”

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu