Veliler kitap okumada yarışacak

Ekleyen admin on Ara 10th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT -  TOKİ Şehit Mustafa Tekgül Anadolu Lisesi ‘Kaybedeni Olmayan Tek Yarışma’ ödüllü kitap okuma yarışması düzenliyor.

Toki Şehit Mustafa Tekgül Anadolu lisesi Rehberlik Öğretmeni Murat Eryürek tarafından organize edilen kitap okuma yarışması, 4 Ocak’ta okul öğrenci velilerine yönelik gerçekleşecek. Dereceye giren velilere çeşitli hediyeler verilecek.

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, bu tür yarışmaların çoğunlukla öğrencilere yönelik olarak yapıldığını ancak, Şehit Mustafa Tekgül Anadolu lisesinin, bu sene farklılık yaratarak bu yarışmayı velilerle velilere yönelik yapmayı planladığını söyledi.

Velilere kitap okumayı sevdirmek, Türkçe’nin doğru kullanımını sağlamak ve halkı kitap okumaya teşvik etmeyi amaçladığını vurgulayan Ekinci “Yarışmaya 9’uncu sınıftan 12 ‘nci sınıfa kadar olan öğrenci velileri katılabilecek.
Yarışma şartlarını ve okunacak kitabı Toki Şehit Mustafa Tekgül Anadolu Lisesi internet sitesinde duyuran yetkililer, yarışma sonucunda birinci olana çeyrek altın, ikinci olana çaycı makinesi, üçüncü olana tost makinesi, dördüncü ve beşinci olana da sürpriz hediyeler verilecek” dedi.

Ekinci, yarışmaya katılacak olan velilerin okul Rehber Öğretmeni Murat Eryürek’ten başvuru formunu alıp doldurarak, kitap okuma yarışmasına başvuru yapabileceklerini, yarışmanın 4 Ocak 2020 Cumartesi günü saat 10.30′da okulda gerçekleşeceğini sözlerine ekledi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu