Sorgun’da altyapı çalışmaları başladı

Ekleyen admin on Kas 26th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Sorgun Belediyesi, yağmur suyu drenaj hattı ve içme suyunda kullanılan aspestli boruları değiştirmeye yönelik altyapı çalışmalarına başladı.

Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci AA muhabirine yaptığı açıklamada, bundan yaklaşık 40 yıl önce döşenen boruların ömrünü tamamladığını ve yenilenmesi gerektiğini belirtti.

Öncelikli olarak yağmur suyu drenaj hattını yenileme çalışmalarına başladıkları bilgisini veren Ekinci, “Yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarıyla yağışlı havalarda su birikintilerinin ve olası sel baskınlarının önüne geçeceğiz. Bilindiği gibi kısa süreli de olsa şiddetli yağışlarda İlyas Arslan Bulvarı, Cumhuriyet Caddesi, Atatürk Bulvarı, İkikara yolu, Yeşilöz mahallesi  gibi bazı cadde ve sokaklarda mazgal ve hatların tıkanması sonucu taşkınlar yaşanabiliyordu. Şimdi buralara 2 bin 500 metre civarında SN8 koruge boru döşüyoruz.  Bir asır boyunca dayanacak olan bu borularla inşallah bir daha taşkın yaşamayacağız” dedi.

-Aspestli borular da değiştiriliyor

Belediye Başkanı Ekinci 1980 yılında içme suyu hattına döşenen aspestli borularında yağmur suyu drenaj hattının tamamlanmasının ardından değiştirileceğini ifade ederek “Günümüzde aspestli boruların sağlık için ne kadar zararlı olduğu gerçeğini herkes biliyor. Yaklaşık 40 yıl önce döşenen bu borular ömrünü de tamamladı. Şimdi onları polietilen denilen ve 100 yıllık ömrü olan borularla değiştireceğiz.  Aralık ayı sonuna kadar yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarını tamamlayıp, sonra da içme suyu hattında yenileme çalışmalarına başlayacağız. Yaklaşık 5 kilometre uzunluğunda içme suyu hattı döşeyeceğiz.  Amacımız her şeyin en iyisine layık olan halkımıza en sağlıklı içme suyu sunmak” diye konuştu.

Ekinci, çalışmalardan dolayı çevreye verdikleri rahatsızlık için de özür diledi. (OĞUZHAN SAYDAM)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu