Yozgatlı kaporta ustası kendi imkanlarıyla ‘Formula 1′ aracı yaptı

Ekleyen admin on Kas 26th, 2019 kategori : Genel, Manşet. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Yozgat’ın Sorgun ilçesinden kaporta ustası 25 yaşındaki Fahri Taşkan, hayalini kurup ancak satın alamadığı ‘Formula 1′ aracını kendisi yaptı

Yozgat’ın Sorgun ilçesinden kaporta ustası 25 yaşındaki Fahri Taşkan, hayalini kurup ancak satın alamadığı ‘Formula 1′ aracını kendisi yaptı.

Sorgun Sanayi Sitesinde 14 yaşından itibaren oto kaporta işiyle uğraşan Taşkan, 2017′de çocukluğundan beri hayalini kurduğunu Formula 1 aracını satın alamayınca kendi iş yerinden hurda otomobil motoru, eski traktör parçaları ve inşaat profilleri kullanarak gerçeğini aratmayan Formula 1 aracı yaptı.

Sanayi sitesi ve trafiğe kapalı alanlarda aracı kullanan Taşkan, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, 9 bin liraya mal ettiği aracın saatte 180 kilometre hıza ulaştığını söyledi.

Taşkan, aracı 4 ayda yaptığını belirterek, “Önce aracın maketini bulduk onun üzerinde çalıştık ve bu hale getirdik.” dedi.

Aracı görenlerin çok şaşırdığını anlatan Taşkan, bazı vatandaşların aracı kullanmak istediğini bazılarının da gelip fotoğraf çekindiğini ifade etti.

‘Formula 66′ adını koyduğu aracı satın almak isteyenlerin olduğunu dile getiren Taşkan, “Kendi emeğimle yaptığım için bu aracı satmayacağım. Formula 1 yarışları tutkunuyum, imkanım olmadığı için o yarışlara gidemiyorum. Yarışları izlemeyi ve araca binmeyi çok isterim.” diye konuştu.

İbrahim Çetin (42) de, aracı gördüğünde şaşırdığını dile getirerek, şunları söyledi:

“Fahri arkadaşımız kısıtlı imkanlara rağmen güzel bir araç yapmış imkan verilirse daha iyisini yapacağına inanıyorum.”

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu