Sorgun Halk Eğitimi Merkezi bisiklet dağıttı

Ekleyen admin on Kas 7th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT  – Sorgun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün girişimi ile yurt dışında yaşayan hayırsever gurbetçilerin ve Umut Köprüsü Derneğinin katkılarıyla, Sorgun’da farklı okullarda okuyan dar gelirli 76 öğrenciye, bisiklet dağıtıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Recep Ceylan,  yurt dışında yaşayan Umut Köprüsü Derneği iş adamları tarafından geçen yıl 36 adet akülü araba dağıtımı yapıldığını, bu yıl ise dar gelirli 76 öğrenciye bisiklet dağıtmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

Umut Köprüsü Derneği İşadamlarından Mahmut Öcal da gazetecilere yaptığı açıklamada, Halk Eğitim Merkezinin talebi olduğu sürece bu yardımların süreceğini belirterek “Bu tür yardımlarımızı sürdürmeyi düşünüyoruz. Geçen yıl 36 adet akülü araba dağıtımı yapmıştık. Bu yılda 76 adet bisiklet dağıtıyoruz” dedi.

Bisiklet alan öğrenciler ise, ilk defa bisiklet sahibi olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadılar. Törenin ardından katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Sorgun Halk Eğitim Merkezi bahçesinde düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Bahadır Güneş, Belediye Başkan Vekili Orhan Demir, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Dıvrak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Musa Öcal, Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Kürşat Arslan, Hayırsever İşadamları ve öğrenciler katıldı.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu