İBB’ye set yok

Ekleyen admin on Kas 7th, 2019 kategori : Genel, Spor. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – AXA Sigorta Efeler Ligi üçüncü hafta karşılaşmasında Sorgun Belediyespor ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor (İBB), Sorgun Kapalı Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi. Saat 14.00 başlayan maçı Sorgun Belediyespor 3-0 kazanarak, 3 puanın sahibi oldu.

Maça takımımız Sorgun Belediyespor iyi başladı. Ardı ardına aldığı sayılarla bir anda farkı 4’e çıkararak durumu 6-2 ye getirdi. İyi oyununu sürdüren sarı siyahlı ekip, ilk teknik molaya da 12-5 önde girdi.

Teknik mola sonrasında da iyi oyununu sürdüren Sorgun Belediyespor, rakibinin kendisini yakalamasına izin vermedi. İlk sette durum 16-9 olunca konuk ekip İstanbul Büyükşehir Belediyespor koçu ilk molasını almak zorunda kaldı.

Mola sonrasında da Sorgun Belediyespor üstünlüğünü sürdürüp farkı daha da açarak durumu 21-12 ye getirince İBB ikinci molasını aldı.

Mola sonrası her iki takımın karşılıklı sayılarıyla sürünce Sorgun Belediyespor ilk seti 25-16 kazandı.

Maçın ikinci setine iyi başlayan taraf İstanbul Büyükşehir Belediyespor oldu. Maç boyuncu ilk ve son kez öne geçen konuk ekip durumu 3-4 yaptı. Bu dakikadan itibaren toparlanan Sorgun Belediyespor yine ardı ardına sayılar almaya başladı.

Özellikle orta oyuncularımızdan Mehmet’in ve smaçörümüz Ali Çayır’ın etkili blokları ve sayılarıyla durumu 8-6 yapınca İBB Koçu bu setteki ilk molasını aldı. Bu mola da İBB’nin sayılarını artırmasına yetmedi ve Sorgun Belediyespor ikinci teknik molaya da 5 sayı farkla 12-7 önde girdi.

Farkı giderek açan ve durumu 15-8 e getiren Sorgun Belediyespor, biraz duraklayınca konuk ekip 3 sayılık seri yakalayıp, aradaki sayı farkını 4 sayıya kadar düşürdü 15-11. Farkın daha fazla kapanmasına engel olmak amacıyla Sorgun Belediyespor Koçu Bahadır Aksoy maçtaki ilk molasını aldı.

Takımımız moladan iyi döndü ve durumu 17-12 ye getirdi. Bu sırada konuk ekipten bir oyuncunun elindeki 1,5 litrelik suyu oyun alanına fırlatması nedeniyle oyun bir süre durdu. Sahanın temizlenmesinin ardından maçın baş hakemi bu oyuncuya kırmızı kart çıkarınca bizde farkı açtık ve durumu 18-12 yaptık.

Set sonuna kadar iyi oyununu sürdüren Sorgun Belediyespor bu seti de ilk sette olduğu gibi 25-16 kazandı.

Maçın üçüncü setinde de takımımız Sorgun Belediyespor baştan sona kadar üstün oyununu sürdürdü. Son teknik molaya 12-8 önde giren sarı siyahlı ekip karşısında İBB, son bir direnişle sayı farkını bire indirip durumu 15-14 e getirdi. Oyunda üstünlüğü tekrar ele geçiren takımımız önce durumu 19-15 yaptı, sonra da seti 25-16 almasını bildi.

Böylelikle ligdeki ilk üç puanını alan Sorgun Belediyespor, puan cetvelinde de bir basamak tırmanarak 7. Sıraya yerleşti.

Salon: Sorgun

Hakemler: Tuncay Kandemir, Ahmet Oğuzhan Ünal

Sorgun Belediyespor: Arslan Ekşi, Rosales, Mehmet Almaz, Ali Alp Çayır, Halil İbrahim Kurt, Gavilian (Ramazan Serkan Kılıç, Demirhan Durul, Ali Samet İçmeğiz)

İBB: Berat Emre Fırat, Batuhan Avcı, Özkan Hayırlı, Caner Çiçekcioğlu, Uğur Güneş, Serhat Coşkun (Beytullah Hatipoğlu, Berat Fırat, Caner Pekşen, Umur Ahmet ŞahinCansın Enaboifo)

Setler: 25-16, 25-16, 25-16

Süre: 85 dakika (23,36,26)

ARKAS’A GÜCÜMÜZ YETMEDİ

Diğer yandan takımımız Sorgun Belediyespor, AXA Sigorta Efeler Ligi ikinci hafta karşılaşmasında evinde ligin güçlü ekiplerinden Arkas Spor ile karşılaştı.

Sorgun Kapalı Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Arkas Spor 3-0 kazandı.

Salon: Sorgun

Hakemler: Zeki Bocutçu, Kadir Girente

Sorgun Belediyespor: Arslan Ekşi, Rosales, Mehmet Almaz, Ali Alp Çayır, Halil İbrahim Kurt, Gavilian (Ramazan Serkan Kılıç, Batı Kayhan, Demirhan Durul, Çağlar Rahmi Aksoy, Ali Samet İçmeğiz, Yusuf Erdem)Arkas Spor: Baturalp Güngör,…

Arkas Spor: Baturalp Güngör, Blankenau, Mustafa Koç, Yiğit Gülmezoğlu, Lagumdzija, Mustafa Cengiz (Bravo)

Setler: 23-25, 16-25, 23-25

Süre: 93 dakika (34, 26, 33)

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu