GEL DE ANLAT!

Ekleyen admin on Kas 7th, 2019 kategori : Haydar Ahi. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Bazı saf vatandaş grubu vardır. Bunlar“Bizim parti gelmeden önce Merkez Bankası’nın kasında şu kadar para vardı ama şimdi iktidar şu kadar çoğalttı „ diye konuşur. Halbuki kasada beş para yok. Hükümetin mevduatlara el koyması an meselesi (şaka demiyorum)! İşte bu  saf vatandaşlara işin aslı anlatılmaz! Çünkü onların medyasında böyle dandik ekonomik konular işlenmez. Onların medyasında bol bol Cumhuriyet’e ve Atatürk’e  hakaret edilir ki bu onlar için dua gibi bir şeydir! İktidar sahipleri onların ellerine  okuyacağı gazeteyi, izleyeceği televizyonu  vererek düşünme ve karar verme yeteneklerini ellerinden almıştır. İktidarın istediği gazete ve televizyon dışında başka bir medya kuruluşuna yönelirlerse bilirler ki cehennemde cayır cayır yanacaklardır! Eğer onlar iktidarın dediklerinin dışına çıkmazlarsa cennette 60 metrekare yerleri ve bolca hurileri hazırdır! Onlar bilmez ki o kasanın içi sırf iktidarda kalmak için yandaş kurum ve kuruluşlara peşkeş çekildi! Mesela Tüpoğlana 1 milyar dolar, Barzani‘ye 2 milyar dolar, milletin orasına burasına koyan şerefsize 240 milyon dolar verilmesi gibi! Tabi bunlar devede kulak bile değil.

Bazı saf vatandaş grubu vardır. İktidarın  milli geliri kişi başı  15.000 dolara olduğuna inanır ama aynı grup  memleketin borcunun bundan 9 sene önce 122 miyar dolarken  şimdi 786 milyar dolar olduğuna hiç inanmak istemez. Çünkü inanmaması için seçimlerde aldığı makarna ve kömür onlar için yeter de artar bile.Hele bir de Ramazan ayında 30 gün iftar çadırında çorba ile salata da yedimiydi memleket satılsa umurunda değildir. Onlara,  fakirlerin cennete gidecekleri, fakirliklerine ve iktidara isyan etmeleri halinde dinden çıkacakları ramazan ayı boyunca her yıl papağan gibi aynı lafları  600.000 lira karşılığında anlatan medya soytarıları tarafından anlatılır.

Bazı saf vatandaş grubu vardır „ rekor kırdı „cümlesini duyunca hemen balıklama dalarlar. Vatandaş televizyonda“ bu sene cari açık rekor kırdı“ cümlesini duyunca“ rekor kırdı“ cümlesinin hatrına hemen  başlar iktidarı övmeye. Garibim bilmez ki „cari açık“ ne demek! Onun için „rekor kırdı“  kelimesi doğan çocuğuna patisinin başkanının adını vermesi için yeterli sebeptir.

Bazı saf vatandaş grubu vardır. Partisinin genel başkanı „ İsrail cumhurbaşkanına Filistin içinvan minut“ dedi diye oy verdiği RTE’yi yere göğe sığdırmaz. Ama  aynı bu saf vatandaş her nedense İsrail devletinin kendi çıkarlarına hizmet edenlere verdiği“ Yahudi Üstün Hizmet Ödülü-Davut Boynozu“nun  sahibi olan ilk ve tek Müslüman olduğunu bilmek istemez.

Bazı saf vatandaş grubu vardır. RTE sürekli Filistin’e destek çıkıyor diye sevinçlerinden ve gururlarından ara sıra ağlarlar. Ama bu saf vatandaş grubu ismi RTE’nin  BOP (Büyük Ortadoğu Projesi) eşbaşkanı olduğunu  her nedense  bir türlü kabullenmek istemez. Zaten kabullenmediği için BOP da Filistin diye bir devlete yaşama şansı verilmediği bilmez.

Bazı saf vatandaş grubu vardır. Bu yiğitler için  benzinin bırakın 7 lira olmasını 77 lira olsa onların gıkı bile çıkmaz.Çünkü bahaneleri hazırdır „ bana ne benim arabam yok arabası olan düşünsün“ Yukarıda da dedik ya! İktidar sahipleri bunların düşünme ve karar verme yeteneklerine haciz koymuştur.Vatandaş benzine mazota zam geldiği zaman her şeye otomatikman zam geleceğini bilmez. Zanneder ki benzine zam gelince dolmuşçu taksici otobüsçü zam yapmayacak. Zanneder ki benzine zam gelince yediği meyveyi sebzeyi getiren kamyoncu,  yediği ekmeğin ununu taşıyan kamyonetçi,  kullandığı tüpü taşıyan tırcı zam yapmayacak.

Bazı saf vatandaş grubu vardır. Bunların kıçlarındaki donlarını alıp özelleştirseler gene de sesleri solukları çıkmaz! Yeter ki iktidar bunları din, iman, türban üçgenine düşürmesin!

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu