Ne olur ağlama anam!

Ekleyen admin on Eki 15th, 2019 kategori : Prof. Dr. Hamdi Temel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Hani ellerime kına yakarken demiştin ya,

“Seni bu vatana kurban ediyorum”.

Artık vakti geldi be anam, vatanım için gidiyorum.

Seni hiçbir zaman ağlatmamıştım, eminim yine ağlamayacaksın arkamdan bunu biliyorum.

Bana metaneti sen öğretmiştin, nerede ağlamam nerede ise gülmemin gerektiğini…

Gidiyorum ana,

Omuzlarımda ülkemin ağır bir yükü var,

Sakın zannetme o yükün altında ezildiğimi.

Heybetimden belli oluyor altında ezilmediğim değil mi?

Tüy gibi hafif geliyor bana inan ki.

Hele o önde giden 20’lik gençler var ya, ne de hızlı koşuyorlar bir bilsen.

Onlara imreniyorum aslında, gençliğim diyorum. O yaşlarda olsa idim, birinciliği hiç kaptırır mıydım ki.

Gençliklerinin kıymetlerini bilsinler ana.

Askerde söylenen marşlar bir başka dokunuyor insana, söylerken bazen hıçkırıklara boğuluyorum, gözlerimden yaşların damlamasına mani olamıyorum.

Ama biliyorum ki bu yaşlar, vatan için akan gözyaşları.

Top güllelerinin sesleri bizlere sanki şehitlik melodisi gibi geliyor.

İnan ki ana hepimiz o an şehit olmak için ant içiyoruz, hatta bir arkadaşım kollarımda şehit olmuştu ve o an bir kelimeyi şehadet getirmişti ki ana yer gök inlemişti. Eminim o an tüm dünyadaki canlılar, melekler bile onun ahiretteki mevkisini kıskanmışlardır.

Komutanlarımız ise o kadar cesur ki ana her şeyde önce kendilerini öne atıyorlar,

“Biz neyiz ki diyoruz, komutan hele bir geri dur, önce ben diyorum”hiç dinlemiyorlar bizleri ana,

Onları görünce ben de daha da bir cesaretleniyorum ki görmelisin. Bazen ben bile kendimi tanıyamıyorum.

Kısa uykularımda gördüğüm rüyalardan hiç uyanmak istemiyorum.

Bazen uyandığımda ayakta imişim ana, arkadaşlarım beni dürtüklemeseler keşke.

Çünkü rüyalarıma gelenin kim olduğunu bir söylesem herkes beni kıskanacaklar,

O yüzden kimseye söyleyemiyorum ana.

Sadece sen bil yeter, Peygamber efendimiz rüyamda sana bile selam söylüyor ana, gerisini anlatamam ki, kelimeler kifayetsiz kalır be ana. Birde utanıyorum…

Ben ülkemi çok seviyorum, vatanım için değil canımı, tüm sevdiklerimi veririm ana. Öyle yetiştirdin beni çünkü. Eğer ölmez isem bende çocuklarımı aynen böyle yetiştireceğim ana.

Ben biliyorum ağlamayacağını ama yine de söylemek istiyorum.

“Ne olur ağlama anam” olur mu?

(Bu yazı Suriye sınırlarındaki Mehmetçiklerimize ithafen yazılmıştır)

www.hamditemel.com.tr

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu