Öğrencilerden kitap okuma etkinliği

Ekleyen admin on Eki 15th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT– Sorgun Türk Telekom Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri kitap okumaya karşı farkındalık oluşturmak amacıyla kitap okuma etkinliği düzenledi.

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, kitap okumanın yeri ve zamanı olmadığını ve her zaman her yerde kitap okunabileceğine dikkat çekerek “Maalesef Türk toplumu olarak kitap okumada birçok ülkeden çok gerilerdeyiz. Bunu geliştirmekte en büyük görev biz öğretmenlere ve ailelere düşüyor. Türk Telekom Anadolu Lisesi öğrencilerimiz Edebiyat Öğretmeni Osman Erbek koordinesinde bir kitap okuma etkinliği düzenlediler. Kitap okumaya dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla İlçe Kaymakamlığı yanında bulunan Atatürk anıtı çevresinde düzenlenen etkinlikte öğrencilerimiz, her yerde ve her zaman kitap okunabileceğini göstermek ve çalıştılar.

Buradan yönetici ve öğretmenlerimize sesleniyoruz. Okul kütüphanelerini ve sınıf kütüphanelerini zenginleştirelim. Öğrenciler kitaba kolay ulaşabilsin. Evde anne-babalar, okulda öğretmenlerimiz kitap okuyarak bizlere örnek olsunlar” dedi.

Ekinci, bu etkinliğin ileriki zamanlarda farklı mekânlarda devam edeceğini sözlerine ekledi. (OĞUZHAN SAYDAM)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu