Proje Fikri Geliştirme ve Yazma Teknikleri

Ekleyen admin on Eki 15th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Bozok Üniversitesi Fizik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata tarafından Sorgun Faraşlı ortaokulu öğretmenlerine “Proje Fikri Geliştirme ve Yazma Teknikleri” konulu eğitim verildi.

Faraşlı ortaokulu yöneticileri tarafından, okulda proje faaliyetlerinin güçlendirilmesine katkı verilmesi amacıyla düzenlenen eğitim çalışmasına 20 öğretmen katıldı.

Prof. Dr. Mustafa Böyükata,  “Proje Fikri Geliştirme, Yazma Teknikleri” başlıklı eğitim kapsamında bilgilendirmelerde bulundu.

Böyükata, Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı bünyesinde yürütülen, ‘4000’li programlar’ olarak bilinen destekler hakkında katılımcılara detaylı bilgiler aktardı.

Öğrencilerin gelişimi açısından çok faydalı programlar olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Böyükata, Fen Lisesi öğrencilerinin tamamının proje etkinlikleri ile aktif hale getirilebileceğine değindi.

Böyükata “Eğitim fedaisi 20 insan Yozgat Sorgun Faraşlı Köyü’nde bir araya geldi. Hepsi de kıymetli bu insanlar, hem yöre, hem ülke, hem de insanlık adına ortak kaygılar taşıyor. Buradaki eğitim çalışmamızda proje fikri geliştirme bakımından izlenecek yolları ve öğrenci projelerinde öğretmenlerin proje danışmanlığı rollerini yürütürken, bilmeleri gereken inceliklerden bahsettik. Katılımcılara proje yazımında göz önünde bulundurulması gereken temel hususları aktarıp, takip edilmesi gereken stratejileri anlattık” dedi.

Böyükata, öğretmenlerin ilgiyle katılım sağladığı bu eğitim çalışmasının düzenlenmesinde emeği geçen herkese ve okul yönetimine de özellikle teşekkür etti.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu