Bahadın’da aşure günü

Ekleyen admin on Eki 15th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT– Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Bahadın beldesinde dernekler, Gençlik Kolları ve  Belediye tarafından aşure günü düzenlendi.

Bahadın Belediye Başkanı Yurtseven Bozdemir AA muhabirine yaptığı açıklamada, Muharrem Ayı’nın Pazar günü sona erdiğini, ancak vatandaşların Pazar günü hane başı 60’ar lira para toplayarak, böyle bir organizasyon yapmayı teklif ettiklerini belirtti.

Bahadın Kadın Eli Derneği, Kültür Derneği, Gençlik Kolları ve Bahadın Belediyesi’nin bir araya gelerek, bu teklifi olumlu karşıladığını ifade eden Başkan Bozdemir “Aşure Günü’ne Bahadınlılar büyük bir ilgi gösterdi. Bahadın Kültür Derneğimizde tüm canlarla aşuremizi yapmak için biraraya geldik. 7 büyük kazan kuruldu. Tüm masrafları Bahadın halkı karşıladı. Yaklaşık 2 bin 500 kişiye aşure dağıtıldı. Kerbela’da ve Kerbelalaşan tüm dünyadaki yitirdiğimiz canlar için, zalimlerin zulmüne karşı adalet, barış, kardeşlik için, sevgi dolu, bereketli, aydınlık bir gelecek için bu etkinliği düzenledik. Allah kabul etsin” dedi.

Yurtseven, bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen tüm dernek ve kişilere teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu